Hemeroidy

Hemoroidy i ich leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka dolegliwości: hemoroidy to guzki krwawnicze - rozszerzone struktury żylne w okolicy dolnej części odbytnicy i kanału odbytu. Ich leczenie zależy od stadium choroby. Rozróżnia się od I (wybrzuszenie żył, brak innych problemów) do IV stopnia (wypadnięcie guzka bez możliwości ręcznego przywrócenia do odbytu). W zależności od lokalizacji mówi się o hemoroidach wewnętrznych i zewnętrznych. Za przyczyny powstania uważa się wrodzone predyspozycje jakości ściany żylnej, zaburzenia wypróżniania, siedząca praca itp. Do podstawowych objawów należy świąd, pieczenie, ból w trakcie wypróżniania, krwawienie jasno czerwoną krwią z odbytu, a w bardziej zaawansowanych fazach hemoroidy są widoczne lub można ich dotknąć. Profilaktyka i leczenie hemoroidów obejmuje wiele czynników: zmianę trybu życia, zwiększenie aktywności fizycznej, farmakoterapię, sklerotyzację, podwiązanie guzków krwawniczych i radykalny zabieg operacyjny.

Wykorzystanie magnetoterapii

Leczenie zachowawcze i chirurgiczne można uzupełnić o aplikacje magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag. Stosujemy częstotliwości przeciwbólowe i wazodylatacyjne zarówno do stłumienia ostrych bólów, jak i wsparcia ukrwienia oraz utlenowania eksponowanego obszaru, co prowadzi do zmniejszenia żylaków i objawów zapalnych. Aplikację stosujemy także profilaktycznie, w okresie remisji. Nie aplikujemy w przypadku silniejszych krwawień z żylaków.

Aplikacje magnetoterapii

W wypadku hemoroidów aplikujemy 2-25 Hz dziennie powtarzać zabieg aplikatorem płaskim, następnie profilaktycznie 36 – 44 Hz.

Magnetoterapia a hemoroidy. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na hemoroidy? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

 

Pola oznaczone * są obowiązkowe.