Moczenie u dzieci (enureza)

Moczenie u dzieci i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka moczenia u dzieci: większość moczących się dzieci ma prawidłowo działający pęcherz moczowy i normalny przebieg snu, ale nie obudzi się, kiedy pęcherz moczowy się napełni i dojdzie do moczenia. Podstawowa patofizjologia enurezy obejmuje - funkcje pęcherza moczowego, sen, produkcję moczu, predyspozycje genetyczne.

Enureza występuje częściej u chłopców niż u dziewcząt. Leczenie antydiuretyczne prowadzi do spowolnienia produkcji moczu w nocy i może pomóc rozwiązać problem. Moczenie nocne może wywołać problemy psychologiczne. 

Wykorzystanie magnetoterapii

Pulsacyjna magnetoterapia o niskiej częstotliwości jest zalecana w tym przypadku jako terapia uzupełniająca (działanie przeciwzapalne, rozluźniające mięśnie), ale nie ma możliwości uwzględnienia wszystkich czynników (wyraźne nastawienie psychiczne, predyspozycje genetyczne itp.). Zaleca się aplikować w ciągu dnia na obszar kręgosłupa lędźwiowego i pęcherza moczowego, codziennie i długofalowo. Zapobiegać zakażeniom, powstrzymywanie się od picia głównie przed snem, ustalenie stałego rytmu snu i inne zalecenia pediatry.

 

Aplikacje magnetoterapii

Moczącym się dzieciom aplikujemy częstotliwości rozluźniające i wazodylatacyjne 10-14 Hz oraz 2-25 Hz na obszar kręgosłupa lędźwiowego i pęcherza moczowego.

Magnetoterapia a moczenie u dzieci. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na moczenie u dzieci? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.