Niepłodność kobieca (po zapaleniu jajowodów)

Niepłodność kobieca (po zapaleniu jajowodów) i  leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka niepłodności kobiecej: przebyte zapalenie jajowodów wiąże się w późniejszym okresie z najwyższym względnym ryzykiem wystąpienia niepłodności. U około jednej trzeciej kobiet badanych w kierunku niepłodności występują objawy wskazujące na nieprawidłowości w macicy lub jajowodach jako przyczyny niepłodności.
Niedrożne lub uszkodzone jajowody ograniczają płodność w ten sposób, że nie pozwalają na przedostanie się spermy do jajeczka lub uniemożliwiają przedostanie się jajeczka do macicy. Niepłodność tubularna może powstać także w następstwie zakażenia poaborcyjnego, poporodowych zakażeń macicy, zapaleń otrzewnej lub zabiegów chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej.

Cel aplikacji magnetoterapii

W wypadku niepłodności kobiecej celem aplikacji pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości marki Biomag jest działanie przeciwzapalne i gojące. Należy rozpocząć aplikację w odpowiednim czasie i konsekwentnie doleczać oraz zapobiegać ryzyku przejścia w stan przewlekły i tworzeniu się zrostów.

Aplikacje magnetoterapii

Polecami ekspozycje płaskim aplikatorem na obszar kręgosłupa lędźwiowego i krzyżowego oraz na podbrzusze częstotliwością 2-25 Hz.

Magnetoterapia a niepłodność kobieca po przejściu zapalenia jajowodów

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w leczeniu niepłodności u kobiet? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.