Przewlekła choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy

Choroba wrzodowa żołądka i jej leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka przewlekłej choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy: chodzi o defekt śluzówki (wrzód) sięgający do utkania podśluzowego, a także głębiej, lub ubytki – defekt śluzówki ograniczony tylko do błony śluzowej. Choroba charakteryzuje się występowaniem co najmniej jednego wrzodu na ścianie żołądka lub dwunastnicy i powtarzającymi się nawrotami w ciągu wielu lat. Wrzody dwunastnicy są 4x częstsze niż żołądkowe, częściej też krwawią.

Za główny czynnik stanowiący przyczynę choroby uważa się zakażenie Helicobacter pylori, nadmierne stosowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych, brak równowagi między protekcyjnymi i agresywnymi czynnikami działającymi na śluzówkę. W przypadku wrzodu żołądka dotyczy to przede wszystkim zakażenia Helicobacter pylori, w przypadku dwunastnicy – nadmiernego wydzielania HCl. Leczenie jest skojarzone – eliminacja zakażenia, farmakoterapia w celu ograniczenia agresywnych czynników i wsparcie czynników protekcyjnych.

Wykorzystanie magnetoterapi w wypadku wrzodów żołądka i dwunastnicy

Do czynników protekcyjnych należy również dobra zdolność regeneracji śluzówki, a do agresywnych – niedokrwienie ściany. Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag poprzez swoje działanie znacznie wzmacnia czynniki protekcyjne – wazodylatację, działanie przeciwzapalne, poprawia odżywienie śluzówki i przyspiesza jej gojenie oraz eliminuje niebezpieczne niedokrwienie ściany. Nie stosujemy podczas krwawienia z wrzodu.

 

Aplikacje magnetoterapii

W wypadku wrzodów żołądka i dwunastnicy polecamy aplikacje częstotliwości przeciwbólowe i spazmolityczne 4-6 Hz i 10-14 Hz, a następnie w celu osiągnięcia lepszego ukrwienia, regeneracji śluzówki i w celu zapobiegania nawrotom choroby – częstotliwości 44-56 Hz.

Magnetoterapia a choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.