Stan po żółtaczce

Szybka rekonwalescencja za pomocą magnetoterapii Biomag po żółtaczce zakaźnej

Charakterystyka żółtaczki: chodzi o chorobę wirusowa zajmującą tkankę wątrobową (podobnie jak inne rodzaje żółtaczek wirusowych), najczęściej o zapalenie wątroby typu A i zapalenie wątroby typu B. W ostrych stanach chorobowych wirusowego zaplenia wątroby nie zaleca się magnetoterapii.

W stanie rekonwalescencji po przebytej chorobie i w przewlekłych uszkodzeniach wątroby po żółtaczce zaleca się aplikować magnetoterapię w celu wsparcia procesów gojących i regeneracyjnych. W ok. 10-12% chorych upośledzenie wątroby przyjmuje postać przewlekłą, prowadzącą do marskości wątroby lub raka wątroby.

Korzystanie z magnetoterapii

Magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości marki Biomag zaleca się w okresie rekonwalescencji po przebytek chorobie ze względu na jej zdolność stymulacji, przyspieszania regeneracji komórek wątroby i zapobiegania dalszemu uszkadzaniu. Konieczna jest abstynencja oraz leczenie dietetyczne i zmiany trybu życia.

Aplikacje magnetoterapii

Po przejściu żółtaczki zakaźnej aplikujemy magnetoterapię na obszar wątroby częstotliwości stymulacyjne 60-81 Hz w celu wsparcia regeneracji, płaskim aplikatorem, można uzupełnić kuracją pitną namagnetyzowaną wodą.

Magnetoterapia a stan po żółtaczce. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na stany po żółtaczce? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.