Zapalenie prostaty

Zapalenie prostaty i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka zapalenia prostaty: program z przewagą efektu wazodylatacyjnego i gojącego ułatwia likwidację obrzęków, złagodzenie stanu zapalnego i problemów związanych z hipertrofią prostaty.

 

 


 

Cel aplikacji magnetoterapii

Przy zapaleniu prostaty celem aplikacji magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości jest wykorzystać działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne pulsacyjnej magnetoterapii niskiej częstotliwości w celu gojenia i odnowy prawidłowych funkcji gruczołu.

Wykorzystanie magnetoterapii

Zapalenia prostaty lub inaczej przerostu gruczołu krokowego to częsta choroba mężczyzn, której występowanie wzrasta z wiekiem i pojawiają się ok. 50 roku życia. Powiększenie, obrzęk i zmiany zapalne prowadzą do utrudnionego przepływu moczu, a to do częstego oddawania moczu w niewielkich ilościach. Schorzenie znacznie obniża komfort życia i stanowi również czynnik ryzyka wystąpienia złośliwych chorób prostaty. Powiększona prostata uciska dolną część pęcherza moczowego i prowadzi do skurczu mięśni gładkich ujścia pęcherza i części moczowodu. Powiększony gruczoł prostaty objawia się zaburzeniami oddawania moczu - mówimy o symptomach dolnych dróg moczowych na tle rozrostu prostaty (retencja moczu, infekcje, niewydolność nerek, krwiomocz). Leczenie polega na podawaniu leków - najczęściej inhibitorów 5-alfa-reduktazy, alfablokerów, leków fitoterapeutycznych oraz zabiegach chirurgicznych.

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag dzięki efektom przeciwobrzękowym i przeciwzapalnym stymuluje gojenia stanu zapalnego, regeneruje mięśnie gładkie, pozytywnie wpływa na wydzielanie gruczołu i pomaga przywracać normalne funkcje. Wpływa też pozytywnie na sprawność seksualną.

Magnetoterapia a zapalenie prostaty. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zapalenie prostaty? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.