Zaparcia

Zaparcie i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka zaparć: o zaparciu mówimy w sytuacji zbyt małej częstotliwości wypróżnień (mniej niż 3 stolce tygodniowo) lub w przypadku twardego stolca z koniecznością zwiększonego parcia przy wypróżnianiu, w sytuacji uczucia niepełnego wypróżnienia lub konieczność wspomagania wypróżniania.

Na zaparcia cierpi ponad 15% dorosłych, a w powyżej 65 roku życia dotyczy to aż 30-40% osób. Występuje trzy razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Zgodnie z przyczyną zaparcia dzieli się na funkcjonalne i organiczne. Zaparcie na podłożu funkcjonalnym wynika np. ze spowolnionego pasażu, nieprawidłowej funkcji mięśni dna miednicy, niewłaściwych nawyków żywieniowych i u dorosłych jest najczęstsze. W przypadku zaparcia na podłożu organicznym zaburzenia są objawem innej choroby – schorzenia OUN, odbytnicy i jelita grubego, choroby endokrynnej, mięśniowej, psychiatrycznej, zaparcie polekowe itp. Zapobieganie zaparciom to codzienne prawidłowe odżywianie, odpowiednia podaż płynów i błonnika w pokarmie oraz odpowiednia dawka ruchu.

Wykorzystanie magnetoterapii

Podczas aplikacji magnetoterapią pulsacyjną o niskiej częstotliwości marki Biomag dochodzi do stymulacji zakończeń nerwowych w jelicie, a w ten sposób do wsparcia wypróżniania jelitowego.

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku zaparć aplikujemy na cały obszar brzucha przy użyciu częstotliwości 4-6 Hz i płaskiego aplikatora. Po ustąpieniu ostrych dolegliwości aplikujemy 10-14 Hz o działaniu przeciwbólowym i spazmolitycznym oraz uzupełniamy kuracją pitną z namagnetyzowaną wodą.

Magnetoterapia a zaparcia. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zaparcia? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.