Angina, chrypka, zapalenie górnych dróg oddechowych

Angina, chrypka, zapalenie górnych dróg oddechowych i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka: przeziębienie, katar i inne niepowikłane zapalenia górnych dróg oddechowych stanowią wszędzie na świecie główną przyczynę chorób zakaźnych. Katar, zapalenie spojówek i inne nieżyty, zwłaszcza te, których przyczyną są ludzkie rinowirusy, stwarzają ryzyko poważnych powikłań. U dzieci są to najczęściej zapalenia ucha środkowego, zapalenia zatok, zaostrzenie spastycznego zapalenia oskrzeli, astma i mukowiscydoza z zajęciem dolnych dróg oddechowych. Zakażenia wywołane przez rinowirusy są poważne przede wszystkim u osób w podeszłym wieku, po przeszczepach, u noworodków i małych dzieci. Liczne nowe metody lecznicze zakażeń rinowirusowych nie przynosiły w praktyce pożądanych efektów na zakażenia HRV (w przeciwieństwie do efektów testów laboratoryjnych). 

Stosowanie magnetoterapii

Aplikacje pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości marki Biomag mogą korzystnie wpłynąć na wiele objawów choroby - przede wszystkim na obrzęki śluzówek. Ponadto przyspieszają odnowę rzęsek nabłonka migawkowego, rozszerzają drogi oddechowe i łagodzą stan zapalny.

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku kataru, anginy i chrypki w pierwszej kolejności aplikujemy 2-25 Hz na obszar szyi i głowy, odpowiedni aplikator to solenoid.

Magnetoterapia a zapalenie górnych dróg oddechowych. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zapalenie górnych dróg oddechowych (chrypka, katar, przeziębienie)? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.