Bóle kręgosłupa szyjnego

Bóle kręgosłupa szyjnego i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka bólów kręgosłupa szyjnego: w stanach ostrych jest to najczęściej blokada kręgosłupa szyjnego z rotacją, przechyłem głowy i silnym bólem, który pogłębia się wraz z ruchem. W przewlekłych dolegliwościach bólowych kręgosłupa szyjnego są to tępe, trwałe bóle z promieniowaniem do barków i potylicy, z wadą postawy i skurczami mięśni szyi. 

Bóle kręgosłupa szyjnego występują często na tle zmian zwyrodnieniowych. Znane są przypadki zespołu szyjno-czaszkowego z bólami głowy, zespołu szyjno-potylicznego z zawrotami głowy, zespołu szyjno-ramiennego z projekcją bólu do barku i ramion. 

Stosowanie magnetoterapii

Działanie przeciwbólowe jest podstawowym efektem, dla którego u większości osób stosuje się magnetoterapię. Poprzez działanie przeciwbólowe, spazmolityczne i przeciwobrzękowe pozwala rozluźnić mięśnie i złagodzić ból. Aplikacje magnetoterapii mogą poprzedzać ćwiczenia rehabilitacyjne i inne zabiegi fizjoterapeutyczne.

Aplikacja magnetoterapii

W fazie ostrej powtarzanie ekspozycji przy użyciu małego aplikatora lub solenoidu w zakresie 4-40 Hz na kręgosłup szyjny i ewentualnie piersiowy, a po ustąpieniu ostrych zaburzeń stosować zamiennie z programami o częstotliwości 10-50 Hz.

Magnetoterapia a bóle kręgosłupa szyjnego. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na bóle kręgosłupa szyjnego? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na dolegliwości szyjnego odcinak kręgosłupa.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.