Bóle nerwu trójdzielnego

Bóle nerwu trójdzielnego i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka bólów nerwu trójdzielnego: nerw trójdzielny to nerw o charakterze mieszanym czuciowo-ruchowym, z dominacją włókien czuciowych. Posiada 3 gałęzie: nerw oczny, nerw szczękowy i nerw żuchwowy. Patologie mogą dotyczyć całego przebiegu nerwu – od niewielkich gałęzi w rejonie zębów, szczęk i zatok przynosowych, przez zatokę jamistą i przestrzeń podpajęczynówkową aż do pnia mózgu. Przyczynę może stanowić ucisk przez guz, uraz, niedokrwienie nerwu, zapalenie nerwu i okolicznych tkanek, zakażenie (herpes zoster), choroby autoimmunologiczne i metaboliczne, wpływy toksyn itp.

Nerwoból tego nerwu powstaje poprzez upośledzenie elementu czuciowego. Rozróżnia się neuralgię pierwotną i wtórną. Leczenie neuralgii pierwotnej opiera się na farmakoterapii i zabiegach chirurgicznych, leczenie wtórnej neuralgii w zależności od procesu pierwotnego jest objawowe. 

Stosowanie magnetoterapii

W leczeniu uzupełniającym i objawowym warto wykorzystać wyjątkowe cechy magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości. Łagodzi ból zarówno poprzez bezpośrednie działanie na rozprzestrzenianie się impulsów nerwowych, jak i efekt przeciwzapalny. Aplikacja jest prosta i szeroko wykorzystywana (poza uciskiem przez nowotwór). Zawczasu rozpoczęte i codzienne powtarzane ekspozycje mogą zapobiec przekształceniu w stan przewlekły i pogorszeniu się stanu ogólnego. 

Aplikacje magnetoterapii

Codziennie powtarzać programy w zakresie 4-6 Hz w celu stłumienia ostrych bólów, a w fazie rekonwalescencji można na zmianę aplikować programy w zakresie 50-81 Hz. Odpowiedni aplikator to solenoid oraz mały, dyskowy.

Magnetoterapia a bóle nerwu trójdzielnego. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na bóle nerwu trójdzielnego? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na bóle nerwu trójdzielnego.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.