Bóle stawu skroniowo-żuchwowego

Bóle stawu skroniowo-żuchwowego i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka bólów stawu skroniowo-żuchwowego: przyczyną powstawania choroby i bólów stawu skroniowo-żuchwowego może być uraz, artroza, stres lub jakakolwiek zmiana zgryzu, np. po ekstrakcji zęba, jednostronnym przeciążaniu stawu podczas żucia, po błędnie wypełnionym zębie itp.


Jeśli zaburzenia tego stawu są wywołane przez przyczyny strukturalne, można łagodzić objawy choroby. W przypadku zaburzeń funkcjonalnych (uczucie, że wyskoczyła główka stawu lub ból z przeciążenia mięśni) fizjoterapia umożliwia leczenie przyczyn dysfunkcji. Terapia przy bólach stawu skroniowo-żuchwowego składa się z zabiegu palpacyjnego tkanek miękkich w okolicy stawu skroniowo-żuchwowego, głowy i kręgosłupa szyjnego, mobilizacji stawu a przede wszystkim ze specjalnych ćwiczeń. 

Stosowanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości dzięki działaniu przeciwbólowemu i spazmolitycznemu wspomaga rozluźnienie skurczy i łagodzi bóle mięśni żwaczy a korzyści może też przynieść działanie przeciwzapalne zarówno w stanach ostrych, jak i w okresie rekonwalescencji.

Aplikacja magnetoterapii

Miejscowo na bolesne miejsce małym aplikatorem lub solenoidem, w pierwszej kolejności częstotliwości tłumiące w zakresie 2-6 Hz i rozluźniające mięśnie 8-14 Hz. Odpowiednie są powtórne aplikacje do czasu ustąpienia bólu. Następnie aplikujemy programy regeneracyjne.

Magnetoterapia a bóle stawu skroniowo-żuchwowego. Zadaj pytanie!

Zainteresowały Cię pozytywne efekty magnetoterapii w leczeniu lub profilaktyce bólów stawu skroniowo-żuchwowego? Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w tego rodzaju dolegliwościach? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na bóle stawu szczękowego.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.