Bóle zębów

Bóle zębów i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka bólów zębów: bóle zębów należą do bardzo częstych dolegliwości, spowodowanych przez uszkodzenie zęba (próchnica, odłamanie kawałka zęba), uszkodzenia szkliwa, stan zapalny nerwów zębowych, uszkodzenie tkanek miękkich (zapalenie dziąseł, paradontoza), kamień nazębny. Ból może promieniować z miejsca uszkodzenia do innych części głowy. W pierwszej kolejności w wypadku bólu zębów ważne jest przeprowadzenie zabiegu stomatologicznego.

 

 

Stosowanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości w fazie ostrej będzie stanowić uzupełnienie leczenia przeciwbólowego, a po interwencji lekarskiej przyspieszy wchłanianie obrzęku, zapalenia i gojenie. Nie aplikować w przypadku krwawienia z zębodołu po usunięciu zęba.

Aplikacje magnetoterapii

W pierwszej kolejności łagodzimy ból poprzez aplikację niskich częstotliwości 4-6 Hz a w okresie rekonwalescencji stymulujemy gojenie większymi częstotliwościami 65-79 Hz. Odpowiedni jest mały aplikator (przede wszystkim na ostre bóle) lub solenoid.

Magnetoterapia a bóle zębów. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na bóle głowy? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na dolegliwości tego typu.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.