Dziecięce porażenie mózgowe

Dziecięce porażenie mózgowe i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka dziecięcego porażenia mózgowego: chodzi o zaburzenia ośrodka regulacji ruchu i rozwoju ruchu wynikające z uszkodzenia niedojrzałego mózgu we wczesnym okresie rozwojowym, tj. przed porodem, w trakcie porodu i we wczesnym okresie poporodowym. W niektórych przypadkach obserwuje się również zaburzenia mentalne, napady nerwowe, zaburzenia rozumienia, mowy, czucia itp. Te zaburzenia mogą współistnieć, jednak przeważnie jedno z nich dominuje. 

Do dziecięcego porażenia mózgowego należą przeważnie przypadki, w których przeważa zaburzenie ruchomości. Dziecięce porażenie mózgowe objawia się w różnych postaciach i może pojawiać się stopniowo w 2-3 roku życia. Jest to spowodowane rozwojem mózgu i jego funkcji. Również po trzecim roku życia dziecka poszczególne postaci choroby mogą powodować inne objawy lub zamieniać się jedna w drugą. Dziecięcego porażenia mózgowego nie należy mylić z innym porażeniem dziecięcym – chorobą Heinego-Medina. 

Stosowanie magnetoterapii

RRozpoznaje się postaci spastyczne i niespastyczne. Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag prowadzi w tych stanach do normotonii. Niezbędne jest jej rozpoczęcie niezwłocznie po stwierdzeniu stanu, bardzo często już u niemowląt. Doskonałe wyniki magnetoterapii już w latach 80-tych opisał doktor Chvojka np. w zaniku jąder komórek nerwowych w przednich rogach rdzenia kręgowego.

Aplikacje magnetoterapii

Zalecamy aplikowanie magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości firmy Biomag długofalowo i wielokrotnie na cały kręgosłup oraz głowę i wszystkie partie ciała, gdzie dochodzi do skurczów mięśni - częstotliwość 2-25 Hz. W przypadku postaci niespastycznych stosować na zmianę z częstotliwościami stymulacyjnymi 50-81 Hz. Odpowiednie aplikatory płaskie i solenoid.

Magnetoterapia a dziecięce porażenie mózgowe. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na dziecięce porażenie mózgowe? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.