Jaskra

Jaskra i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka jaskry: w przypadku jaskry dochodzi do uszkodzenia aksonów komórek siatkówki oraz ubytków w polu widzenia, co może prowadzić do ślepoty. 

Do uszkodzenia przyczynia się w głównej mierze zwiększone ciśnienie śródgałkowe, zmniejszona perfuzja gałki ocznej i wynikające z tego zaburzenie w krążeniu płynu śródocznego. Uszkodzenie może także powstać w przypadku normotonii. W każdym przypadku dochodzi do zaburzenia aksoplazmatycznego przepływu w aksonach, co prowadzi do obrzęku i uszkodzenia nerwów. Inne czynniki ryzyka to nadciśnienie, cukrzyca, predyspozycje genetyczne, krótkowzroczność, choroby naczyń. 

Stosowanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości firmy Biomag korzystnie wpływa na istotną poprawę mikrocyrkulacji w eksponowanych tkankach poprzez dylatację naczyń włosowatych i przedwłosowatych. W ten sposób poprawia podaż utlenowanej krwi i substancji odżywczych oraz wydalanie metabolitów, poprawia także krążenie w oczodole. Działanie gojące i stymulacyjne oraz zwiększony obrót metaboliczny i efekt przeciwzapalny łagodzą uszkodzenie nerwu wzrokowego i korzystnie wpływają również w zaburzeniu funkcji pręcików siatkówki.

Aplikacje magnetoterapii

W wypadku karkry aplikację rozpoczniemy od programów wazodylatacyjnych 2-25 Hz i stopniowo przechodzimy do 36-44 Hz przy użyciu solenoidu.

Magnetoterapia a jaskra. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na jaskrę? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.