Migreny

Migrena i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka migreny: o migrenie mówimy w przypadku występowania okresowych, powtarzających się bólów połowy lub całej głowy. Bóle mają charakter napadowy, często towarzyszą im nudności i wymioty. Migrena posiada wiele postaci, a także dużo możliwości terapeutycznych. Migrena może mieć wiele różnych przyczyn. Najczęściej są to anomalie naczyniowe w mózgu (zwiększona pobudliwość, tętniak itp.), ponadto zmiany na tle zaburzeń w obrębie kręgosłupa szyjnego.

Teoria naczyniowa podaje jako przyczynę skurcz naczyń w związku z niedotlenieniem części mózgu i następnie ich rozszerzenie, które wywołuje ból. Teoria neuronaczyniowa mówi o rozchodzącej się fali spadku aktywności kory mózgu, a zgodnie ze współczesnymi teoriami, ból wywołuje nadwrażliwość i patologiczna aktywność jądra nerwu trójdzielnego oraz jego zakończeń obwodowych w obszarze opon mózgowych. Objawy migreny zaczynają się od fazy prodromalnej, aury, przez właściwy napad aż do stanu migrenowego. Terapeutycznie podaje się leki przeciwmigrenowe (agoniści 5HT-1B/D), leki przeciwbólowe, niesterydowe leki przeciwzapalne, profilaktycznie beta-blokery itp. 

Istnieje jednak wiele migren źle odpowiadających na leczenie, które nie wykazują jednoznacznie żadnej z wyżej wymienionych przyczyn, ale jednocześnie doskonale reagują na pełną detoksykację organizmu i leczenie ukierunkowane na wspomaganie funkcji wątroby. Ma to prawdopodobnie związek z procesem prowadzącym do zmniejszenia ilości w obiegu takich substancji, które mogą być mechanizmem wywołującym reakcje naczyniowe w naczyniach mózgowych. 

Stosowanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag, poza bezpośrednim wpływem na aktywność OUN, istotnie zmienia stosunki metaboliczne i poprawia mikrokrążenie. W ten sposób prowadzi do detoksykacji i regeneracji eksponowanych tkanek i ma istotny wpływ na jakość zaopatrzenia w krew eksponowanego obszaru, co pozytywnie przejawi się w ograniczeniu napadów i bólów.

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku migreny polecamy częstotliwości przeciwbólowe 4-6 Hz przy ostrych zaburzeniach na głowę i kręgosłup szyjny przy użyciu solenoidu, a w okresie między napadami 50-81 Hz na obszar brzucha – wątroby płaskim aplikatorem oraz zwiększone podawanie płynów..

Magnetoterapia a migreny. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na migrenę? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.