Paradontoza

Paradontoza i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka paradontozy: zapalenie przyzębia - przewlekłe zapalne uszkodzenie aparatu wieszadłowego i kostnego zębów. Pierwszym i najczęstszym objawem jest obrzęk i zaczerwienienie dziąseł, krwawienie, ból podczas szczotkowania, nieprzyjemny zapach z ust. Innym problemem jest często ból związany z próchnicą zębów.

 

 

Cel stosowania magnetoterapii

Poprzez aktywizację tkanek po pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości dochodzi do wyraźnej poprawy dopływu utlenowanej krwi do chorych dziąseł w celu wsparcia procesów gojenia, likwidacji obrzęku, działania przeciwzapalnego i złagodzenia bólu. Odpowiednio uzupełnia kompleksowe leczenie stomatologiczne.

Opis i korzystanie z magnetoterapii w przypadku paradontozy

Paradontoza powstaje w wyniku nieleczonego, przewlekłego stanu zapalnego dziąseł, który początkowo objawia się tylko krwawieniem z dziąseł i nadwrażliwością. Nieleczony prowadzi do stopniowego ustępowania dziąseł, odsłaniania szyjek zębowych, przesuwania się i wypadania zębów. Podstawową przyczyną paradontozy jest kamień nazębny i żyjące w nim bakterie. Przy niedostatecznej higienie jamy ustnej dochodzi stanu zapalnego i rozwoju paradontozy. Czasem szybszy rozwój choroby jest związany z predyspozycjami genetycznymi. Leczenie jest kompleksowe i długofalowe. Podstawą leczenia jest doskonała higiena jamy ustnej i specjalistyczna opieka stomatologiczna. Leczenie trzeba rozpocząć jak najwcześniej lub skupić się na działaniu profilaktycznym.

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag może być idealnym uzupełnieniem kompleksowego leczenia. Adekwatne będzie przede wszystkim działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i mobilizujące procesy gojenia, które wpłynie na spowolnienie twardnienia i postępu zniszczeń w tkance kostnej.

Bóle zębów należą do bardzo częstych dolegliwości, spowodowanych przez uszkodzenie zęba (próchnica, odłamanie kawałka zęba), uszkodzenia szkliwa, upośledzenie nerwów zębowych przez zapalenie, uszkodzenie tkanek miękkich w okolicy zęba, kamień nazębny. Ból może promieniować z miejsca uszkodzenia do innych części głowy. W pierwszej kolejności ważne jest przeprowadzenie zabiegu stomatologicznego. 

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości w fazie ostrej będzie stanowić uzupełnienie leczenia przeciwbólowego, a po opatrzeniu ponadto przyspieszy wchłanianie obrzęku, zapalenia i gojenie. Nie aplikować w przypadku krwawienia z zębodołu po ekstrakcji zęba. W pierwszej kolejności łagodzimy ból poprzez aplikację niskich częstotliwości 4-6 Hz a w okresie rekonwalescencji stymulujemy gojenie większymi częstotliwościami 65-79 Hz. Odpowiedni jest mały aplikator miejscowy (głównie w przypadku ostrych bólów) lub solenoid.

hlavně na akutní bolest) nebo solenoid.

Magnetoterapia a paradontoza. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w przypadku paradontozy? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.