Stany po udarze mózgu

Udar mózgu i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka udaru mózgu (incydentu mózgowo-naczyniowego): udar mózgu to pojawiające się nagłe zaburzenie mózgu, przeważnie ogniskowe, spowodowane przez zaburzenie krążenia mózgowego z przyczyny niedokrwiennej, krwotocznej, śródmózgowej i podpajęczynówkowej.

Zgodnie z przebiegiem dzieli się udar mózgu na przemijający, który ustąpi do 24 godzin (sygnał ostrzegawczy), odwracalny, który trwa od 24 godzin do 14 dni i potem zanika (może pozostawić niewielki brak funkcjonalny), postępujący, który powstaje ze względu na postępującą zakrzepicę z niewydolnością mechanizmów kompensacyjnych krążenia mózgowego i zakończony incydentem mózgowo-naczyniowym z nieodwracalnym upośledzeniem ogniskowym i trwałym brakiem funkcjonalnym. Leczenie w fazie ostrej koncentruje się na utrzymaniu funkcji witalnych, terapii przeciwobrzękowej, ewentualnie trombolitycznej i normalizacji ciśnienia krwi. Po opanowaniu fazy ostrej udaru rozpoczyna się rehabilitacja. 

Stosowanie magnetoterapii

W ramach wczesnej rehabilitacji (w większości przypadków po opuszczeniu szpitala przez pacjenta, po opanowaniu fazy ostrej) można aplikować magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości marki Biomag, która poprzez swoje działanie wazodylatacyjne na naczynia włosowate i przedwłosowate znacznie poprawia mikrokrążenie, podaż tlenu i substancji odżywczych do zajętych obszarów mózgu i działa jednocześnie przeciwobrzękowo. W ten sposób poprawia warunki metaboliczne dla prawidłowej funkcji komórek nerwowych i wspomaga rehabilitację ruchową.

Aplikacja magnetoterapie

W stanach po udarze mózgu aplikujemy programy w zakresie częstotliwości 2-25 Hz, gdzie dojdzie do działania spazmolitycznego i wazodylatacyjnego. Aplikujemy solenoidem na głowę i ewentualnie płaskim aplikatorem na okolicę kręgosłupa szyjnego.

Magnetoterapia a stany po udarze mózgu. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na stany po udarze mózgu? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.