Stwardnienie rozsiane - SM

Stwardnienie rozsiane (SM) i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka stwardnienia rozsianego: SM (sclerosis multiplex) to zapalna, zwyrodnieniowa choroba obwodowego układu nerwowego (OUN), w czasie której dochodzi do procesów demielinizacyjnych w OUN, a postaci kliniczne choroby dzieli się zgodnie z przewagą części OUN, która została najbardziej dotknięta. Może przebiegać z powtarzającym się, uderzeniowym pogłębieniem się choroby i następującą remisją lub stale powoli się pogłębiać. Rzadko może przybrać gwałtowny przebieg zakończony zgonem, ale może także dojść do wygaśnięcia procesu chorobowego z trwałym skutkiem. 

Pierwsze objawy są subtelne, potykanie się, zmęczenie podczas chodzenia, nietrzymanie moczu, obciążenie palców przez drobne prace, narastające zmęczenie, zaburzenia związane z ostrością wzroku, zawroty głowy, drżenie i wiele innych objawów do porażenia oraz innych ciężkich upośledzeń ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Leczenie jest wyłącznie objawowe. Pacjent wymaga spokoju, podaje się leki przeciwzapalne i analgetyczne, zapobiega się chorobom zakaźnym, zbyt dużemu obciążeniu fizycznemu i psychicznemu, które pogłębia przebieg SM

Stosowanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości firmy Biomag wspomaga uwolnienie pacjenta od niektórych obciążeń i poprawia jakość jego życia. Podczas aplikacji pola magnetycznego na móżdżek i mózg poza pożądanym działaniem wazodylatacyjnym zakłada się jeszcze wpływ na przenoszenie jonów wapnia z wnętrza komórki na zewnątrz i podwyższone wydzielanie melatoniny. Dochodzi do poprawy biorytmów, snu i pozwala na lepszą regenerację mózgu. Znacznie poprawia stan pacjentów, głównie tych, którzy cierpią na złe i utrudnione wyrażanie się, powolnym przypominaniem sobie i zacinaniem się podczas mówienia.

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag z wyżej wymienionych przyczyn jest odpowiednią metodą fizjoterapeutyczną uzupełniającą całkowitą zdrowotną opiekę nad pacjentem z SM i można ją aplikować przez cały okres choroby równolegle do innej terapii. Bierze udział w hamowaniu progresji choroby i stabilizacji stanu zdrowia. Wyższe częstotliwości stymulacyjne prowadzą do bezpośredniej stymulacji aktywności nerwowej.

Aplikacja magnetoterapii

W leczeniu stwardnienia rozsianego polecamy codziennie programy w zakresie 2-25, można stosować na zmianę z programami 50-81 Hz o działaniu wazodylatacyjnym i stymulacyjnym. Odpowiedni jest solenoid na głowę i płaski aplikator na okolicę kręgosłupa.

Magnetoterapia a stwardnienie rozsiane. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na stwardnienie rozsiane? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.