Zanik nerwu wzrokowego, ślepota zmierzchowa

Ślepota zmierzchowa (zanik nerwu wzrokowego) i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka zaniku nerwu wzrokowego, ślepoty zmierzchowej: w uszkodzeniu i zaniku nerwu wzrokowego (ślepocie zmierzchowej) oprócz stanów zapalnych, starzenia się, miażdżycy tętnic, jaskry i neuropathia optica ischaemica bierze między innymi udział pogorszenie odżywiania naczyniowego i utlenowania.


 

 

Stosowanie magnetoterapii

W tych przypadkach w leczeniu uzupełniającym i podtrzymującym można wykorzystać działanie wazodylatacyjne pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości na naczynia włosowate i przedwłosowate, co prowadzi do poprawy mikrokrążenia utlenowanej krwi i podaży składników odżywczych.


Zwiększony obrót metaboliczny i działanie przeciwzapalne łagodzi przebieg zaniku nerwu wzrokowego i korzystnie wpływa również na zaburzenia funkcji pręcików siatkówki w ślepocie zmierzchowej.


Aplikacja magnetoterapii na zanik nerwu wzrokowego - ślepotę zmierzchową: programy wazodylatacyjne 2–25 i 36–44 Hz za pomocą aplikatora solenoid.

Magnetoterapia a ślepota zmierzchowa (zanik nerwu wzrokowego). Zadaj pytanie!

Zainteresowały Cię pozytywne efekty magnetoterapii w leczeniu lub profilaktyce ślepoty zmierzchowej (zaniku nerwu wzrokowego)? Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w tego rodzaju dolegliwościach? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na ślepotę zmierzchową.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.