Zapalenie zatok

Zapalenie zatok, katar i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka zapalenie zatok: w większości przypadków zapalenie zatok są wywoływane przez zakażenie bakteryjne, ale chorobę zwykle poprzedza infekcja wirusowa górnych dróg oddechowych. Podczas badania otolaryngologicznego zostaną stwierdzone zmiany chorobowe w obrębie zatok przynosowych, szczękowych, sitowych, zatok czołowych i klinowych. Zamiany chorobowe przy infekcjach są zwykle przejściowe i mogą ustąpić również bez specyficznego leczenia, zakażenie bakteryjne wymaga leczenia celowanego. 

Stosowanie magnetoterapii

zapaleniu zatok aplikacje magnetoterapii pulsacyjnej o niskich częstotliwościach marki Biomag stosujemy od początku choroby głównie w celu udrożnienia przewodu Eustachiusza z powodu obrzęku śluzówek. W przypadku konieczności celowanego leczenia otolaryngologicznego podczas zapalenia nosogardzieli i zatok aplikujemy magnetoterapię możliwie najszybciej wraz z pozostałym leczeniem celowanym, w tym antybiotykoterapią. Magnetoterapia działa przeciwobrzękowo, stymuluje gojenie, poprawia efekt terapii antybiotykowej, przyspiesza gojenie a można ją stosować również profilaktycznie. W katarach siennych aplikacja prowadzi do zmniejszenia ilości wydzieliny wodnistej i wyraźnej poprawy klinicznej.

Aplikacje magnetoterapii

W zapaleniu zatok polecamy programy w zakresie częstotliwości 2-25 Hz miejscowo na zatoki i gardło najlepiej przy użyciu solenoidu lub aplikatora miejscowego.

Magnetoterapia a zapalenie zatok. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zapalenie zatok? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.