Astma

Astma i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka astmy: astma oskrzelowa charakteryzuje się atakami duszności. Powstają one w skutek obturacji funkcjonalnej (zwężenie, zamknięcie) dróg oddechowych. Za główne mechanizmy obturacji uważa się skurcz mięśni gładkich oskrzeli wszystkich wielkości, przekrwienie i obrzęk błony śluzowej oraz zwiększone wydzielanie lepkiego śluzu.

Przyczyną astmy jets nadmierną reakcją oskrzeli na wiele różnych bodźców. Chodzi o proces na tle immunologicznym i pozaimmunologicznym, często chodzi o proces kombinowany. W skład leczenia skojarzonego wchodzi rehabilitacja, aktywność sportowa, hartowanie organismu, leczenie uzdrowiskowe o chrakterze klimatoterapii.

Wykorzystanie magnetoterapii

W przypadku astmy pulsacyjna magnetoterapia o niskiej częstotliwości dzięki działaniu spasmolitycznemu i przeciwobrzękowemu poprawia drożność dróg oddechowych, a poprzez wyraźny efekt wazodylatacyjny na naczynia włosowate i przedwłosowate poprawia mikrokrążenie utlenowanej krwi w tkance płucnej, saturację krwi w tlen i działa przeciwobrzękowo.

Aplikacje magnetoterapii

Na początku aplikujemy niższe i średnie częstotliwości (2-25 Hz), a w okresie zapobiegania powtórnym napadom możemy stosować aplikacje naprzemiennie z programami regeneracyjnymi (nr 28).

Magnetoterapia a astma. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w przypadku astmy? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

 

Pola oznaczone * są obowiązkowe.