Ból promieniujący od kręgosłupa piersiowego

Ból promieniujący od kręgosłupa piersiowego i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka bólu promieniującego z kręgosłupa piersiowego: najczęściej chodzi o neuropatię międzyżebrowa promieniującą z kręgosłupa piersiowego wzdłuż żeber, spowodowaną przez blokady stawów międzykręgowych i stawów żebrowo-kręgowych. Należy ją odróżnić od poważnych chorób narządów wewnętrznych, np. incydentów sercowych, chorób płuc, żołądka itp.

 

 

Wykorzystanie magnetoterapii

Podczas aplikacji pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości wykorzystujemy głównie działanie przeciwbólowe, spazmolityczne i przeciwobrzękowe, które pomaga rozluźniać skurcze i łagodzić bóle w fazie ostrej. Aplikacje magnetoterapii mogą poprzedzać ćwiczenia rehabilitacyjne, manipulacyjne, masaże itp.

Aplikacje magnetoterapii

W bólach promieniujących od kręgosłupa piersiowego polecamy w ostrym stanie powtarzanie ekspozycji przy użyciu płaskiego aplikatora lub dużego solenoidu w zakresie 4-40 Hz na kręgosłup piersiowy, a po ustąpieniu ostrych zaburzeń stosować zamiennie z programami o częstotliwości 10-50 Hz.

Magnetoterapia a ból promieniujący od kręgosłupa piersiowego. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na bóle promieniujące z kręgosłupa piersiowego? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.