Wysokie ciśnienie tętnicze (nadciśnienie)

Wysokie ciśnienie tętnicze i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia): wysokie ciśnienie tętnicze (nadciśnienie) to choroba cywilizacyjna, która przyczynia się do wielu innych zaburzeń zdrowotnych. Przyczyną nadciśnienia jest połączenie różnych wpływów wewnętrznych i zewnętrznych. W Czechach jest około 1 miliona chorych na nadciśnienie.
Nadciśnienie pierwotne dotyczy 90-95% wszystkich chorych na nadciśnienie i nie są znane wyraźne przyczyny tej odmiany choroby. Mówi się o przyczynach wieloczynnikowych. Dotyczy to predyspozycji genetycznych (u 70% osób) i innych czynników ryzyka jak płeć, nadmierne spożycie soli, tłustych i niezdrowych pokarmów, palenie, brak ruchu, otyłość i stres.

Nadciśnienie wtórne dotyczy przeważnie osób w młodszym wieku (5-10% chorych), przyczyny są znane – są to głównie choroby nerek, nadnerczy, zaburzenia hormonalne, ciąża itp. Nadciśnienie przyspiesza rozwój miażdżycy, prowadzi do zawałów mięśnia sercowego, udarów naczyniowych, niewydolności serca i uszkodzenia nerek.

Leczenie nadciśnienia zależy od rodzaju i przyczyny. Stosuje się leczenie zachowawcze i farmakologiczne. Ważna jest zmiana nawyków żywieniowych, powstrzymanie się od alkoholu i palenia, odpowiednia ilość ruchu, a w przypadku otyłości również redukcja masy ciała, ponadto zgodnie ze wskazaniem leczenie farmakologiczne choroby podstawowej. Profilaktyka polega na regularnym ruchu, ćwiczeniach aerobowych, regularnym chodzeniu.

Wykorzystanie magnetoterapii

Przy wysokiem ciśnieniu częścią kompleksowej terapii może być również stosowanie magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag, gdzie wykorzystuje się głównie efekt wazodylatacyjny i ogólne działanie gojąco-regeneracyjne. Ogólna harmonizacja układu krążenia po aplikacjach magnetoterapii wspomaga obniżenie ciśnienia krwi.

Aplikacje magnetoterapii

Aplikujemy programy w zakresie częstotliwości 2-25 Hz, gdzie dojdzie do działania zarówno spazmolitycznego, jak i wazodylatacyjnego oraz gojącego. W pierwszej kolejności zaleca się na ok. 2 tygodnie aplikacje na kończyny dolne w celu przystosowania układu na zmiany i następnie na plecy bądź klatkę piersiową płaski aplikatorem.

Magnetoterapia a wyskie ciśnienie tętnicze (nadciśnienie). Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na nadciśnienie? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.