Zapalenie oskrzeli

Zapalenie oskrzeli i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka zapalenia oskrzeli: zapalenie oskrzeli to częsty problem u małych dzieci i dorosłych. Poza antybiotykoterapią (jeśli jest wskazana) i leczeniem mukolitycznym, które rozwiązują fazę ostrą, bardzo ważna jest faza doleczenia i rekonwalescencji. Niedostateczne doleczenie prowadzi do przejścia w stan przewlekły i zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych.

 

 

Wykorzystanie magnetoterapii

W przypadku zapalenia oskrzeli magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości jest wskazana od początku choroby. Łagodzi objawy choroby – zmniejsza obrzęk śluzówek, poprawia wydolność oddechową płuc i ma działanie wykrztuśne. Stymuluje system odpornościowy do walki z zakażeniem i poprawia skuteczność leczenia antybiotykami. Skraca ogólny czas leczenia. Aplikacja magnetoterapii w okresie rekonwalescencji przyspiesza regenerację nabłonka dróg oddechowych, stymuluje zdolności obronne organizmu i zmniejsza liczbę nawrotów choroby.

Aplikacje magnetoterapii

W fazie ostrej aplikujemy częstotliwości 2-25 Hz, a w czasie doleczania korzystamy z programów o wzmocnionym działaniu gojącym i regeneracyjnym 65-79 Hz.

Magnetoterapia a zapalenie oskrzeli. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zapalenie oskrzeli? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

 

Pola oznaczone * są obowiązkowe.