Artrozy stawów biodrowych

Artrozy stawów biodrowych i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka artrozy stawów biodrowych: koksartroza to nazwa choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego, powstającej w następstwie zużycia chrząstki stawowej. Istotnym czynnikiem predysponującym do tych zmian jest podeszły wiek, nadwaga, powtórne urazy, zapalenia i przeciążenia stawu. Chrząstka jest nierówna i uszkodzona, staw bolesny, obrzęknięty i w patologicznym ułożeniu. Leczenie to często zabieg chirurgiczny (osteotomia) lub całkowita endoproteza stawu biodrowego. Łagodniejsze stadia artrozy można opanować przy użyciu leków i rehabilitacji.

Wykorzystanie magnetoterapii

W rehabilitacji artrozy stawów biodrowych odpowiednie jest codzienne stosowanie pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości. Zastosowanie przynosi głównie efekt przeciwbólowy, przeciwobrzękowy i przeciwzapalny.

Aplikacje magnetoterapii

W pierwszej kolejności łagodzimy ból niskimi częstotliwościami 4-6 Hz, aplikujemy codziennie i po złagodzeniu bólu kombinujemy z programami regeneracyjnymi w skojarzeniu z częstotliwościami tłumiącymi 10-50 Hz. Odpowiedni aplikator – duży solenoid, płaski aplikator składany.

Magnetoterapia a artroza stawów biodrowych - Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w artroza stawów biodrowych? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.