Artroza stawów kolanowych

Artroza stawów kolanowych i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka artrozy stawów kolanowych: najczęstszą lokalizacją osteoartrozy jest uszkodzenie stawów kolanowych. Spośród 70-latków na osteoartrozę cierpi do 90% osób. Leczenie opiera się na farmakoterapii (leki przeciwreumatyczne, przeciwzapalne, przeciwbólowe i uzupełniająco chondroprotekcyjne) i zabiegach chirurgicznych (korekta ustawienia stawu, protezy stawów). Stosuje się również rehabilitację (fizjoterapia i ergoterapia, jak również magnetoterapia, elektroterapia, ultradźwięki, krioterapia itp.) oraz ćwiczenia stawów, ćwiczenia rozciągające w celu zwiększenia zakresu ruchów, rozluźnienie i rozciąganie skróconych mięśni itp.

Wykorzystanie magnetoterapii

W przypadku artrozy stawów kolanowy w ramach rehabilitacji zastosowanie znajduje pulsacyjna magnetoterapia o niskiej częstotliwości, która nie posiada działań niepożądanych, nie obciąża pacjenta i można ją aplikować również w warunkach domowych, co ma duże znaczenie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi. Wykorzystuje głównie efekt przeciwbólowy, przeciwobrzękowy i przeciwzapalny.

Aplikacje magnetoterapii

W pierwszej kolejności łagodzimy ból niskimi częstotliwościami (4-6 Hz), aplikacje codziennie i po złagodzeniu bólu rozpoczyna się programy regeneracyjne (25-50 Hz). Odpowiedni aplikator to solenoid.

Magnetoterapia a artroza stawów kolanowych - Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w artrozach stawów kolanowych? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.