Bóle fantomowe

Bóle fantomowe i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka bólów fantomowych: bóle fantomowe to dolegliwości bólowe w tej części ciała, która została amputowana. Występują nawet u jednej trzeciej osób po amputacji i są trudne w leczeniu. Zaleca się stosować magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości marki Biomag w częstotliwościach przeciwbólowych 2-3x dziennie w obszarach odpowiednich segmentów kręgosłupa i ewentualnie również na głowę.

 

Wykorzystanie magnetoterapii

Bóle w kikucie nie zawsze są bólami fantomowymi, a ich przyczyną może być złe ukrwienie, podrażnienie nerwów itp. Konieczne jest specjalistyczne badanie internistyczne i neurologiczne oraz leczenie zgodnie ze stwierdzoną przyczyną. Na bóle w kikucie znów aplikujemy częstotliwości przeciwbólowe 2-10 Hz, a później na zmianę z wazodylatacyjnymi.

Aplikacje magnetoterapii

Na faktyczne bóle fantomowe aplikujemy pulsacyjną magnetoterapię o niskiej częstotliwości marki Biomag w częstotliwościach przeciwbólowych 2-10 Hz i długofalowo w celu ustąpienia bólu 2-25 Hz. Aplikujemy dziennie w obszarze występowania bólu oraz w odpowiednich obszarach kręgosłupa przy użyciu solenoidu i  aplikatora płaskiego.

Magnetoterapia a bóle fantomowe. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na bóle fantomowe? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.