Bolesne ostrogi piętowe

Bolesne ostrogi piętowe i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka ostrogi piętowej: ostrogi na piętach to kostne umocnienie przyczepów więzadeł i mięśni do kości piętowej w stopie lub rzadziej w okolicy przyczepu ścięgna Achillesa. Ból w obszarze kości piętowej powstaje na skutek przeciążenia przyczepu więzadeł i ścięgien w efekcie działania mechanicznego, złego obuwia lub wadliwej pozycji stopy. Pięta boli w miejscu ostrogi, podeszwy lub na jej wewnętrznej krawędzi, ruchy kostki nie są ograniczone, brak objawów zapalenia i obrzęku wokół ostrogi

Badanie RTG pozwala wykluczyć inne przyczyny bólu, takie jak np. uraz, artroza itp. Zapobieganie temu zaburzeniu to właściwe obuwie, dbałość o nogi – ćwiczenia, masaże, rozciąganie nogi i palców oraz korekta wadliwej postawy nogi przy użyciu odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego (np. wkładek korekcyjnych). U sportowców przy trwalszych bólach zaleca się specjalistyczne badanie podologiczne i następnie opiekę. Leczenie lżejszych postaci ostrogi to miejscowa aplikacja kremów przeciwzapalnych, stosowanie wkładek ortopedycznych i rehabilitacja. W ciężkich przypadkach aplikacja akustycznej fali uderzeniowej. Od napromieniania miękkim RTG stopniowo się odchodzi. 

Wykorzystanie magnetoterapii

W ramach rehabilitacji z powodzeniem stosuje się również magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości marki Biomag, która poprzez swoje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i gojące umożliwia zwalczenie lekkich stanów. Przynosi dobre efekty również jako leczenie następne po akustycznej fali uderzeniowej i operacji, kiedy przyspiesza gojenie.

Aplikacje magnetoterapii

W przypadu osróg piętowych v fazie ostrej aplikujemy niskie częstotliwości przeciwbólowe 4-10 Hz, a w celu doleczania i zapobiegawczo 10-50 Hz najlepiej przy użyciu solenoidów.

Magnetoterapia a ostrogi piętowe - Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na ostrogi piętowe? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.