Choroba niedokrwienna kończyn

Choroba niedokrwienna kończyn i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka choroby niedokrwiennej kończyn: uszkodzenie naczyń krwionośnych w kończynach (np. z powodu miażdżycy) powoduje niedostateczny poziom tlenu i wartości odżywczych dostarczanych do pracujących mięśni i tkanek (tzw. choroba niedokrwienna kończyn dolnych). Wynikiem jest cały szereg zmian troficznych, które mogą zakończyć się amputacją kończyny. Programy wazodylatacyjne, gojące i stymulujące są przeznaczone do profilaktyki u pacjentów narażonych na takie zmiany oraz są częścią kompleksowego leczenia wszystkich chorób niedokrwiennych.

Cel aplikacji magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag działa wazodylatacyjnie na naczynia włosowate i przedwłosowate, poprawia mikrocyrkulację utlenowanej krwi i substancji odżywczych w eksponowanej tkance i w ten sposób stwarza miejscowo lepsze warunki metaboliczne.

Wykorzystanie magnetoterapii

W chorobie niedokrwiennej kończyn najczęstszą przyczyną zamknięcia lub zwężenia tętnic jest miażdżyca (stwardnienie tętnic), zakrzep (skrzeplina krwi), choroba Bürgera i zwężenie tętnic na skutek uszkodzenia nerwów układu nerwowego autonomicznego, które regulują światło naczynia. Głównym czynnikiem ryzyka choroby niedokrwiennej kończyn dolnych jest palenie, nieodpowiednia aktywność fizyczna, starszy wiek, stresy psychiczne, otyłość, hipercholesterolemia, nadciśnienie, cukrzyca itp. Stan wymaga specjalistycznego badania naczyń i rozpoczęcia leczenia w odpowiednim czasie zgodnie ze stadium i lokalizacją schorzenia (eliminacja czynników ryzyka, ćwiczenia, leczenie w odpowiednim czasie drobnych zranień, leczenie wazodylatacyjne, leczenie antykoagulacyjne, angioplastyka, embolektomia do amputacji chorej kończyny).

Choroba niedokrwienna kończyn górnych występuje znacznie rzadziej niż schorzenie kończyn dolnych. Proksymalny typ choroby niedokrwiennej kończyn górnych jest najczęściej uwarunkowany przez miażdżycę. Częściej występuje typ dystalny (objaw Raynauda – miejscowa nerwica naczyniowa). Innym objawem nieprawidłowego ukrwienia są napady skurczów naczyniowych wywołane przez schorzenie splotu ramiennego, w chorobach naczyń obwodowych i innych stanach, kiedy zaburzenia ukrwienia kończyn górnych mogą sygnalizować inne poważne schorzenia.

Aplikacje magnetoterapii

W wypadku choroby niedokrwiennej kończyn magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag uzupełnia leczenie skojarzone poprzez swoje wyraźne działanie wazodylatacyjne na naczynia włosowate i przedwłosowate, poprawia mikrocyrkulację utlenowanej krwi i substancji odżywczych w eksponowanej tkance i w ten sposób stwarza miejscowo lepsze warunki metaboliczne. Aplikujemy programy spazmolityczne i wazodylatacyjne w zakresie 2-25 i w zależności od potrzeb odpowiednie jest długofalowe kombinowanie z 10-50 Hz na chory obszar całego splotu ramiennego przy użyciu specjalnego aplikatora na ramię lub aplikatora płaskiego.np. w wypadku kończyn górnych.

Magnetoterapia a choroba niedokrwienna kończyn - Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w chorobie niedokrwiennej kończyn? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.