Choroba niedokrwienna kończyn dolnych (niedokrwistość)

Choroba niedokrwienna kończyn dolnych i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka choroby niedokrwiennej kończyn dolnych: choroba niedokrwienna kończyn dolnych (niedokrwistość) to choroba atakująca tętnice, kiedy dochodzi do ich zwężenia lub zamknięcia. Najczęstszą przyczyną zamknięcia lub zwężenia tętnic jest miażdżyca (stwardnienie tętnic), zakrzep (skrzeplina krwi), choroba Bürgera i zwężenie tętnic na skutek uszkodzenia nerwów układu nerwowego autonomicznego, które regulują światło naczynia.

W pierwszej utajonej fazie chory chory nie odczuwa żadnych problemów, na kończynach występują chłodne miejsca. Druga faza objawia się chromaniem przestankowym – jeśli chory zatrzyma się i odpocznie, ból przechodzi i może kontynuować marsz. Mogą też występować zmiany troficzne. Stały ból kończyny oznacza trzecią fazę, a w ostatniej, czwartej fazie stan ukrwienia kończyny jest już krytyczny, pojawiają się drżenia mięśniowe i skurcze. Choremu zagraża obumarcie tkanki, które najpierw wystąpi na obrzeżach kończyny. Głównym czynnikiem ryzyka choroby niedokrwiennej kończyn dolnych jest palenie, nieodpowiednia aktywność fizyczna, starszy wiek, stresy psychiczne, otyłość, hipercholesterolemia, nadciśnienie, cukrzyca itp. 

Choroba niedokrwienna kończyn dolnych wymaga specjalistycznego badania naczyń i rozpoczęcia leczenia w odpowiednim czasie zgodnie ze stadium i lokalizacją schorzenia (eliminacja czynników ryzyka, ćwiczenia, leczenie w odpowiednim czasie drobnych zranień, leczenie wazodylatacyjne, leczenie antykoagulacyjne, angioplastyka, embolektomia do amputacji chorej kończyny).

Wykorzystanie magnetoterapii

W przypadku choroby niedokrwiennej kończyn dolnych pulsacyjna magnetoterapia o niskiej częstotliwości marki Biomag uzupełnia leczenie skojarzone poprzez swoje wyraźne działanie wazodylatacyjne na naczynia włosowate i przedwłosowate, stymuluje mikrokrążenie utlenowanej krwi i substancji odżywczych w eksponowanej tkance i w ten sposób stwarza miejscowo lepsze warunki metaboliczne.

Aplikacje magnetoterapii

W chorobie niedokrwiennej kończyn dolnych aplikujemy częstotliwości wazodylatacyjne i stymulacyjne 36-44 Hz i 10-50 Hz na chory obszar. 

Magnetoterapia a choroba niedokrwienna kończyn dolnych - Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w chorobie niedokrwiennej kończyn dolnych? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.