Endoprotezy

Endoprotezy, gojenie i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka endoprotez: z programów korzystamy w stanach, w których zaleca się wszczepienie sztucznego stawu (całkowitej endoprotezy) lub zainstniała konieczność implanacji mniejszych fragmentów, w celu naprawy uszkodzonych tkanek.

 

 

Cel aplikacji magnetoterapii

Celem aplikacji magnetoterapii przed i po implantacji endoprotezy jest poprawa witalności tkanek, a po operacji przyspieszenie gojenia i powrotu do pełnej ruchomości. Ponadto aplikacje pomagają utrzymywać sąsiednie tkanki w jak najlepszej kondycji, co przeciwdziała obluzowywaniu się endoprotezy.

Wykorzystanie magnetoterapii

Implanty (endoprotezy) są produkowane z metali medycznych i plastików – sztuczne stawy, płytki, gwoździe, stenty. Wszystkie materiały składają się ze specjalnie opracowanych stopów i surowców niemagnetycznych a technika implantacji i umocowywania nie pozwala na niepożądane przesunięcia.
Terapeutyczne aplikacje pola magnetycznego nie powodują nagrzewania się materiałów protetycznych i nie wpływają na przesunięcia protez. Dlatego magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag może być bez żadnego ryzyka wykorzystywana w leczeniu pacjentów bez względu na rodzaj endoprotezy, z której korzystają. Najczęściej aplikują ją pacjenci z całkowitą protezą dużych stawów – biodrowego i kolanowego. Popularyzacja endoprotez spowodowała wzrost zainteresowania operacjami rewizyjnymi, czyli koniecznością ponownej operacji w wypadku infekcji lub zwichnięcia protezy.

Inne korzyści płynące ze stosowania magnetoterapii przy endoprotezie

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag  oprócz stymulacji procesów gojenia po implatacji protezy obniża dodatkowo ryzyko komplikacji infekcyjnych, pomaga utrzymywać sąsiednie tkanki w jak najlepszej kondycji, co przeciwdziała obluzowywaniu się endoprotezy. Łagodzenie bólu przyspiesza rekonwalescencję i poprawę ruchomości.

Magnetoterapia a endoproteza - Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w przypadku endoprotez? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.