Operacja stawu biodrowego (także endoproteza), sztuczny staw

Operacja stawu biodrowego i gojenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka sztucznego stawu biodrowego: sztuczny staw biodrowy to całkowite zastąpienie stawu uszkodzonego zużyciem lub urazem stawem sztucznym. Protezy są najczęściej połączeniem metalu i tworzyw sztucznych. Pierwsze sztuczne stawy biodrowe zostały zastosowane w latach 50. Najczęściej wszczepia się protezy stawów biodrowych. O połowę rzadziej sztuczne stawy kolanowe. Opracowuje się również protezy innych stawów – ramieniowego, łokciowego, skokowego, a także stawów palców. Wskazanie do operacji i implantacji sztucznego stawu stanowi IV stopień zużycia stawu. 

Wykorzystanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag jest wskazana przed operacją, ponieważ poprawia witalność tkanek, a po operacji w celu przyspieszenia gojenia i powrotu do pełnej ruchomości. Ponadto znajduje zastosowanie również przy rozluźnianiu endoprotez w celu poprawy stanu tkanki kostnej i umocnienia protezy. Podobnie jest zalecana w przypadku wszystkich złamań, w których użyto metalowego materiału łączącego – śrub, płytek itp. Nie dochodzi tu do efektu cieplnego, do przesunięcia się implantów i niepożądanego działania na eksponowane tkanki. 

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag to metoda rehabilitacyjna, którą można w pełni stosować również w przypadku endoprotezy metalowej.

Aplikacje magnetoterapii

Przed i po operacji stawu biodrowego polecamy w przypadku przygotowania do operacji stosowanie na zmianę częstotliwości przeciwbólowe 4-10 Hz i gojące 10-50 Hz, a po operacji aplikujemy przeważnie częstotliwości gojące.

Magnetoterapia a operacje stawu biodrowego - Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii przed i po operacji stawu biodrowego? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.