Wrzody bercowe

Wrzody bercowe i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka wrzodów bercowych: owrzodzenie podudzi powstaje w wyniku rozpadu tkanek powierzchniowych kończyn na skutek zmian troficznych przy niedokrwienności, najczęściej jako skutek stagnacji odtlenowanej krwi w kłopotach krążeniowych, cukrzycy, miażdżycowych zmian w tętnicach.

 

 

Cel aplikacji magnetoterapii

W przypadku wrzodów bercowych magnetoterapia poprawia mikrokrążenie utlenowanej krwi, wspiera proces regeneracji i gojenia, stworza warunki do poprawy kondycji tkanek.

Wykorzystanie aplikacji magnetoterapii

Żylaki kończyn dolnych występują na nodze w wyniku nieprawidłowego przepływu krwi przez niedomykalne zastawki żylne. Prowadzą do stagnacji odtlenowanej krwi i kwaśnych metabolitów krwi w tkankach kończyn, a w efekcie prowadzą do niedokrwiennych zmian kończyn, zwiększonego ryzyka wystąpienia zmian zapalnych i tworzenia defektów skórnych – wrzodów bercowych.
Do powstawania wrzodów bercowych przyczyniają się predyspozycje dziedziczne (zmniejszona jakość tkanki ściany żylnej) i czynniki ryzyka takie jak siedząca praca, postawa przy pracy, ciąża, antykoncepcja hormonalna, otyłość, palenie itp.
Do głównych objawów choroby należą uczucie ociężałości, napięcia lub ciśnienia w kończynach dolnych, ból, obrzęk, pieczenie, swędzenie i skurcze nocne. Występują lekkie postaci małych żylaków aż do wybrzuszonych żył z pigmentacją i innymi zmianami na skórze. Na etapie końcowym powstaje owrzodzenie podudzi.

Leczenie polega na farmakoterapii (wpływ na jakość ściany naczynia), zabiegu chirurgicznym (sklerotyzacja, terapia laserem, klasyczny zabieg i procedury małoinwazyjne). Jeśli pacjent po leczeniu ponownie niewłaściwie obciąża układ krwionośny, wówczas dochodzi do powstawania nowych żylaków.

W przypadku wrzodów bercowych magnetoterapię pulsacyjną o niskich częstotliwościach marki Biomag wykorzystuje się w procesie leczenia, jak i w przypadku zapobiegania powstawaniu nowych żylaków po leczeniu. Postępuje się tak samo jak w przypadku owrzodzeń u cukrzyków. Na stopę cukrzycową i żylaki działa efekt wazodylatacyjny magnetoterapii na naczynia przedwłosowate i włosowate oraz efekt przeciwzapalny. Poprawa mikrocyrkulacji dotlenia tkanki i wypłukuje metabolity. Poprawia się napięcie naczyń żylnych i żylny powrót. Poprawa będzie widoczna na kończynie – ustępuje obrzęk i dochodzi do zmniejszenia wielkich, wypukłych żylaków.

Aplikacje magnetoterapii

Aplikujemy w przypadku bólów i stanów zapalnych codziennie za pomocą dużego aplikatora płaskiego i solenoidu na jak największy obszar kończyny. Po złagodzeniu również profilaktycznie.

Magnetoterapia a wrzody berocwe - Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na wrzody bercowe? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.