Żylaki

Żylaki i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka żylaków: żylaki kończyn dolnych to w zasadzie poszerzone i zwinięte żyły skórne oraz podskórne, które najczęściej występują na nodze w wyniku nieprawidłowego przepływu krwi przez niedomykalne zastawki żylne. Prowadzą do stagnacji odtlenowanej krwi i kwaśnych metabolitów krwi w tkankach kończyn, a w efekcie prowadzą do niedokrwiennych zmian kończyn, zwiększonego ryzyka wystąpienia zmian zapalnych i tworzenia defektów skórnych.

Cierpi na nie do 50% dorosłej populacji i u ok. 1,5% ludzi prowadzą w efekcie do powstania wrzodów bercowych (owrzodzeń podudzi). Do powstania choroby przyczyniają się predyspozycje dziedziczne (zmniejszona jakość tkanki ściany żylnej) i czynniki ryzyka takie jak siedząca praca, postawa przy pracy, ciąża, antykoncepcja hormonalna, otyłość, palenie itp. Do głównych objawów choroby należą uczucie ociężałości, napięcia lub ciśnienia w kończynach dolnych, ból, obrzęk, pieczenie, swędzenie i skurcze nocne. Występują lekkie postaci małych żylaków aż do wybrzuszonych żył z pigmentacją i innymi zmianami na skórze. Na etapie końcowym powstaje owrzodzenie.

Leczenie polega na farmakoterapii (wpływ na jakość ściany naczynia), zabiegu chirurgicznym (sklerotyzacja, terapia laserem, klasyczny zabieg i procedury małoinwazyjne). Przerwana chirurgicznie, chemicznie lub laserem żyła zanika i następnie zastępuje ją nowo powstała, zdrowa żyła bez żylaka. Jeśli pacjent po leczeniu ponownie niewłaściwie obciąża układ krwionośny, wówczas dochodzi do powstawania nowych żylaków. W celu długotrwałego efektu konieczne jest niedopuszczanie przez długi czas do stagnacji krwi w żyłach kończyn dolnych i w ten sposób uniemożliwienie lub spowolnienie powstawania nowych żylaków.

Wykorzystanie magnetoterapii

Magnetoterapię pulsacyjną o niskich częstotliwościach firmy Biomag wykorzystuje się w procesie leczenia, jak i w przypadku zapobiegania powstawaniu nowych żylaków po leczeniu. Postępuje się tak samo jak w przypadku wrzodów bercowych u cukrzyków. Na stopę cukrzycową i żylaki działa efekt wazodylatacyjny magnetoterapii na naczynia przedwłosowate i włosowate oraz efekt przeciwzapalny. Poprawa mikrocyrkulacji dotlenia tkanki i wypłukuje metabolity. Poprawia się napięcie naczyń żylnych i żylny powrót. Poprawa będzie widoczna na kończynie – ustępuje obrzęk i dochodzi do zmniejszenia wielkich, wypukłych żylaków.

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku żylaków rozpoczynamy w razie bólu i zapalenia rozpoczynamy aplikacje częstotliwościami 2-25 Hz dziennie przy użyciu dużego płaskiego aplikatora a następnie w celu doleczenia i profilaktycznie 36 – 44 Hz.

Magnetoterapia a żylaki - Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na żylaki? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

 

Pola oznaczone * są obowiązkowe.