Artroza stawu barkowego

Artroza stawu barkowego i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka artrozy stawu barkowego: choroba zwyrodnieniowa stawów początkowo uszkadza chrząstkę stawową, w następstwie czego na uszkodzonych obrzeżach dotkniętego stawu tworzą się wyrostki. Wtórnie mogą zostać uszkodzone również więzadła i tkanki miękkie wokół stawu. Uszkodzenie prowadzi do zniekształcenia stawów, ograniczenia ruchomości i bólu. Do rozwoju choroby przyczynia się starzenie się, wrodzone zmiany stawów, zmiany pourazowe, przeciążenia, wpływy metaboliczne itp. Leczenie jest skojarzone - farmakoterapia, zabiegi chirurgiczne, korekcja, rehabilitacja i terapia sanatoryjna.

Wykorzystanie magnetoterapii

Jest to jedna z podstawowych diagnoz do zastosowania pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości. Z powodzeniem wykorzystuje się jej działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i gojące. Magnetoterapia w zaburzeniach przewlekłych wspomaga poprawę ruchomości i spowalnia dalsze uszkodzenia stawów. Przynosi całkowitą ulgę w bólu.

Aplikacje magnetoterapie

Magnetoterapie na artroze stawu barkowego aplikujemy przy pomocy specjalnego aplikatora na bark lub solenoidu. Na początku niskimi częstotliwościami (4-6 Hz) łagodzimy przede wszystkim ból, a po jego złagodzeniu włączane są programy regeneracyjne (25-50 Hz).

Magnetoterapia a artroza stawu barkowego. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na artrozę stawu barkowego? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.