Kanał nadgarstka

Kanał nadgarstka i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka: program oddziałujący na zespół cieśni nadgarstka optymalnie łączy efekty przeciwbólowy, wazodylatacyjny i stymulujący.

 

 

 

Cel stosowania magnetoterapii

Celem aplikacji magnetoterapii na zespół cieśni nadgarstka jest poprzez działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe wspomagać rozluźnienie bądź ustąpienie ucisku i regenerację uszkodzonych tkanek.

Wykorzystanie magnetoterapii

Chodzi o zespół, w którym pojawia się ucisk wiązek nerwowo-naczyniowych oraz ścięgien zginaczy palców w zwężonym kanale w okolicy nadgarstka, w następstwie czego dochodzi do wielu dolegliwości neurologicznych i ruchowych, którym towarzyszy ból. Kanał nadgarstka jest szczeliną na wewnętrznej stronie ręki ograniczoną stawem nadgarstka i silnym pasmem włókien. W kanale nadgarstka  mieszczą się ścięgna mięśni łokcia, które zginają palce i nerw pośrodkowy. Zwiększony ucisk powoduje ból i zmiany degeneracyjne. Powodem podwyższonego ciśnienia są stany zapalne, zmiany powysiłkowe a u kobiet również hormony.


Magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości można z powodzeniem wykorzystać w każdym stadium choroby.
 Aplikacje wyraźnie łagodzą ból i polepszają ruchomość. Oddziałują przede wszystkim efekt przeciwbólowy, przeciobrzękowy, przeciwzapalny i stymulujący gojenie.

Aplikacje magnetoterapii

W celu leczenia i zapobiegania problemom z kanałem nadgarstka polecamy rozpocząć od ekspozycji na nadgarstek z częstotliwością 4 – 10 Hz, po ustąpieniu silnego bólu 2 – 25 Hz aż do całkowitego zaniku problemów a następnie profilaktycznie wg potrzeby. Odpowiedni aplikator - solenoid do obu rąk lub mały dyskowy dla jednej.

Magnetoterapia a kanał nadgarstka. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zespół cieśni nadgarstka? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.