Zaburzenia ukrwienia kończyn górnych (choroba niedokrwienna kończyn górnych)

Zaburzenia ukrwienia kończyn górnych i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka zaburzeń ukrwienia kończyn górnych: choroba niedokrwienna kończyn górnych to schorzenie tętnic kończyn górnych prowadzące do ich niedokrwienia. Występuje znacznie rzadziej niż schorzenie kończyn dolnych. Proksymalny typ choroby niedokrwiennej kończyn górnych jest najczęściej uwarunkowany przez miażdżycę. Częściej występuje typ dystalny (objaw Raynauda – miejscowa nerwica naczyniowa). Innym objawem nieprawidłowego ukrwienia są napady skurczów naczyniowych wywołane przez schorzenie splotu ramiennego, w chorobach naczyń obwodowych i innych stanach, kiedy zaburzenia ukrwienia kończyn górnych mogą sygnalizować inne poważne schorzenia. 

Wykorzystanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag uzupełnia leczenie choroby niedokrwiennej kończyn górnych skojarzone poprzez swoje wyraźne działanie wazodylatacyjne na naczynia włosowate i przedwłosowate, poprawia mikrocyrkulację utlenowanej krwi i substancji odżywczych w eksponowanej tkance i w ten sposób stwarza miejscowo lepsze warunki metaboliczne.

Aplikacje magnetoterapii

W wypadku choroby niedokrwiennej kończyn górnych polecamy programy spazmolityczne i wazodylatacyjne w zakresie 2-25 i w zależności od potrzeb odpowiednie jest długofalowe kombinowanie z 10-50 Hz na chory obszar całego splotu ramiennego przy użyciu specjalnego aplikatora na ramię lub solenoidu.

Magnetoterapia a choroba niedokrwienna kończyn górnych. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na chorobę niedokrwienną kończyn górnych? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.