Zapalenie stawów nadgarstka i ręki

Zapalenie stawów nadgarstka i ręki i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka zapalenia stawów nadgarstka i ręki: najczęstszą przyczyną zapaleń drobnych stawów ręki i nadgarstka jest reumatoidalne zapalenie stawów. Zapalenie wewnątrzstawowe powoduje obrzęk, ból i zesztywnienie, skóra nad stawem bywa ucieplona, a jeśli zapalenie utrzymuje się przez dłuższy czas, prowadzi do uszkodzenia chrząstki i kości, w efekcie w kości dochodzi do destrukcji. W najpoważniejszych przypadkach następuje zanik część kości tworzących powierzchnie stawowe. To prowadzi do zniekształceń w stawach. 

Przyczyną reumatoidalnego zapalenia stawów jest zaburzenie układu odpornościowego, choroba obniża jakość życia pacjenta i może prowadzić do trwałego inwalidztwa. Z punktu widzenia terapii ważna jest zmiana środowiska życia i trybu życia, rehabilitacja, leczenie sanatoryjne oraz leki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Wykorzystanie magnetoterapii

Zapalenie stawów nadgarstka jest jednym z podstawowych wskazań do zastosowania magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag. Zaletą jest jej działanie analgetyczne, przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i gojące. W zaburzeniach przewlekłych magnetoterapia wspomaga poprawę ruchomości i hamuje dalsze uszkodzenie stawów oraz przynosi ogólną ulgę od bólu.

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku zapalenia stawów nadgarstka i ręki w pierwszej kolejności łagodzimy ból, stosując niskie częstotliwości 4-6 Hz, a po złagodzeniu bólu kombinujemy z programami regeneracyjnymi 25-50 Hz. Najczęściej stosujemy aplikator solenoid na małe stawy i nadgarstki.

Magnetoterapia a zapalenie stawów nadgarstka i ręki. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w leczenie zapalenia stawów nadgarstka i ręki? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.