Zespół Raynauda

Zespół Raynauda i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka zespołu Raynauda: miejscowa nerwica naczyniowa – napadowe skurcze naczyń w obrębie palców z klasycznym zbladnięciem (białe, martwe palce) wywołane zimnem, wilgocią i przepływem powietrza bądź wysiłkiem. Objaw w chorobie tętnic, kolagenozach, w patologiach w obrębie nadobojczykowym itp. Należy odróżnić od choroby Raynauda zaburzenia, które dotyczą pełnej nerwicy naczyniowej. Objawy są podobne jak w zespole Raynauda. Częściej na tę chorobę cierpią kobiety, palaczki. 

 

Wykorzystanie magnetoterapii:

W przypadku zespołu Raynauda polecamy magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości marki Biomag po uściśleniu diagnozy i wykluczeniu ewentualnego procesu nowotworowego w obrębie nadobojczykowym. W zespole Raynauda należy aplikować nie tylko na chore palce, ale również na obszar nad kością obojczykową i kręgosłupa szyjnego w celu poprawy przepływu w naczyniach całej kończyny górnej.

Aplikacje magnetoterapii:

Polecamy aplikacje częstotliwościami spazmolitycznymi i wazodylatacyjnymi 2-25 Hz, codziennie, również w stanach ostrych.

Magnetoterapia a zespół Raynauda. Zadaj pytanie

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zespół Raynauda? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.