Choroba Bechterewa

Choroba Bechterewa i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka Choroby Bechterewa: choroba reumatyczna atakująca kręgosłup. Istnieją programy i sposoby aplikacji na każde stadium schorzenia.

 

 

 

Cel aplikacji magnetoterapii

W chorobie Bechterewa celem aplikacji jest łagodzenie bólu, umożliwienie rehabilitacji ruchowej, tłumienie stanów zapalnych oraz hamowanie kolejnych zmian chorobowych.

Wykorzystanie magnetoterapii

Choroba Bechterewa - specyficzne zapalne schorzenie kręgosłupa z zaburzeniem układu odpornościowego, które ma długotrwały i stopniowo pogarszający się przebieg. Choroba ma charakter przewlekłego zapalenia zajmującego głównie stawy krzyżowo-biodrowe i krzyżowo-lędźwiowe, z postępującym zesztywnianiem do unieruchomienia kręgosłupa. Mamy do czynienia z kostnieniem przestrzeni międzykręgowej.

Z punktu widzenia terapii ważna jest zmiana środowiska życia i trybu życia, rehabilitacja, leczenie sanatoryjne oraz leki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. 

Aplikacje magnetoterapii

Dla magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag Choroba Bechterewa jest jednym z podstawowych wskazań. Pacjentom pomaga przede wszystkim działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i gojące. Magnetoterapia pomaga w schorzeniach przewlekłych poprawiać ruchomość i spowalniać kolejne uszkodzenia stawów, przynosi ogólną ulgę w bólu.
Łagodzimy ból niskimi częstotliwościami 4-6 Hz a następnie łączymy z programami regenerującymi 25 - 50 Hz. Odpowiedni  aplikator wybieramy adekwatnie do miejsca bólu - najczęściej solenoid na małe stawy i duży, płaski lub stołowy na kręgosłup.

Magnetoterapia w Chorobie Bechterewa - Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w Chorobie Bechterewa? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.