Rwa kulszowa

Rwa kulszowa i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka rwy kulszowej: chodzi o ucisk nerwów korzeniowych w obrębie kręgosłupa lędźwiowego i krzyżowego z promieniowaniem do kończyn dolnych z wyraźnym ostrym bólem i ograniczoną ruchomością. 

 

 

 

Cel aplikacji magnetoterapii

Celem aplikacji jest ulżyć w bólu i umożliwić wyrównanie niefizjologicznego ustawienia kręgów, zlikwidować ucisk korzeni nerowów i rozpocząć proces gojenia ewentualnego stanu zapalnego. Ekspozycje aplikujemy regularnie, po kilka godzin dziennie, do uzyskania ulgi.

Wykorzystanie aplikacji magnetoterapii

Sygnałem zbliżania się rwy kulszowej są sporadyczne bóle w okolicy lędźwiowej. Mogą sygnalizować uszkodzenie dysków międzykręgowych i wysunięcię jądra do kanału kręgowego z następnym uciskiem na korzenie nerwowe, najczęściej na styku kręgosłupa lędźwiowego i krzyżowego (L - S1).
W przypadku zespołu kręgosłupowo-korzeniowego (postrzał, rwa kulszowa) dochodzi do ucisku nerwów korzeniowych w okolicy lędźwiowej i krzyżowej z silnym bólem promieniującym do kończyn dolnych z ograniczoną ruchomością. Rwa kulszowa pojawia się często po przeziębieniu, zapaleniu nerwu kulszowego, po przeciążeniu w niefizjologicznym ustawieniu. Przyczyną rwy kulszowej jest najczęściej gwałtowny ruch, podnoszenie ciężaru w niefizjologicznym ustawieniu itp. Dochodzi wtedy do bolesnych przykurczy mięśni głębokich wokół kręgosłupa. Ból promieniuje do różnych części kończyn dolnych, adekwatnie do tego, w której części kręgosłupa doszło do unisku. W przepuklinie pomiędzy kręgami L3 - L4 ból promieniuje do przedniej strony nogi, między kręgami L4 - L5 do obszaru z boku nogi a przy przepuklinie pomiędzy L5 - S1 ból wychodzi przez tylną część nogi do pięty.

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku ostrej rwy kulszowej aplikacje magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag są odpowienie niezależnie od przyczyny (zapalenie nerwu lub mechaniczne uszkodzenie). Można ją również łączyć z przyjmowaniem leków. Wyjątkowo szybko możemy oczekiwać efektów przeciwbólowych, spazmolitycznych, przeciwobrzękowych i przeciwzapalnych. Lepsze mikrokrążenie poprawia dystrybucję i efekt działanie przyjmowanych leków.

Magnetoterapia a rwa kulszowa. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w przypadku rwy kulszowej? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.