Ucisk nerwów (przewlekły)

Przepuklina dysku międzykręgowego, ucisk nerwów i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka przewlekłego ucisku nerwów: z programu korzystamy przede wszystkim w przypadku przewlekłego bólu pleców związanego z degeneratywnymi zmianami w kręgosłupie.

 

 

 

Cel aplikacji magnetoterapii

W przypadku przewlekłego ucisku nerwów celem aplikacji jest przeniesienie ulgi w bólu, umożliwienie dalszej rehabilitacji, wspieranie regeneracji i utrzymywanie stanu bezbólowego. Aplikacje należy utrzymać również w okresie bezbólowym (1-2 razy dziennie).

Wykorzystanie magnetoterapii

Chroniczny ucisk nerwów  polega na ucisku nerwów korzeniowych (zespoły kręgosłupowo-korzeniowe) w różnych odciankach kręgosłupa z promieniowaniem bólu i ograniczoną ruchomością - wertebrogenowy syndrom algiczny. W odróżnieniu od stanów ostrych, ból jest przewlekły - w niektórych okresach silniejszy, w innych słabszy.

Chroniczny ucisk nerów bywa najczęsiej efektem degeneracyjnych zmian w kręgosłupie - spondylozy, spondyloartrozy, osteochondrozy. Przyczyną ucisku jest przepuklina dysku lub wyrostki oddziałujące na korzeń nerwowy. W wyniku ucisku przepukliny dysku międzykręgowego i wyrostka kręgowego lub z powodu innych zmian degeneracyjnych kręgosłupa oddziałujących na korzenie nerwów powstają zespoły korzeniowe z różnymi obszarami promieniowania bólu. Znany jest szereg wertebrogenowych syndromów przewlekłego ucisku nerwów - zespołu szyjno-czaszkowy, czaszkowo-barkowy i czaszkowo-biodrowy, zespołu korzeniowe kończyny górnej, bóle kręgosłupa piersiowego, chroniczne bóle w odcinku biodrowym i krzyżowym, zespoły korzeniowe kończyny górnej, syndrom algiczny, zespół ogona końskiego.

W wertebrogenowych syndromach algicznych przy przewlekłym ucisku nerwów swoje zastosowanie znajdzie działanie przeciwbólowe, miorelaksacyjne, przeciwobrzękowe i regeneracyjne magnetoterapii pulsacyjnej marki Biomag. Sama magnetoterapia nie może jednak zlikwidować zmian anatomicznych, które wymagają ewentualnego zabiegu chirurgicznego. Można z niej jednak korzystać w trakcie przygotowania do operacji a następnie w okresie rekonwalescencji oraz profilaktycznie, zapobiegając kolenym zmianom. Magnetoterapia wpłynie również na lepsze działanie leków antyreumatycznych. Terapia magnetyczna przynosi ulgę i utrzymuje okresy bezbólowe, poprawia ruchomość i jakość życia.

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku ostrych stanów ucisku nerwów (ostrego bólu) aplikujemy niskie frekwencje przeciwbólowe 4 – 6 Hz a w stanach przewlekłych stosujemy naprzemiennie z częstotliwościami 13 -17 Hz z wyższym czynnikiem miorelaksacyjnym. Aplikator przykładamu w miesjcu ucisku nerwu rdzeniowego.

Magnetoterapie a przewlekły ucisk nerwów. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na przewlekły ucisk nerwów? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.