Zapalenie stawów kręgosłupa

Zwyrodnienia (artroza) kręgosłupa i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka zapalenie stawów kręgosłup: z programu korzystamy głównie u pacjentów z zapaleniem stawów kręgosłupa.

 

 

 

 

Cel aplikacji magnetoterapii

W przypadku zapalenia stawów kręgosłupa celem apliakcji jest przede wszystkim ograniczenie objawów zapalnych, łagodzenie bólu i poprawa ruchomości. Magnetoterapia stwarza lepsze warunki do gojenia i normalnej funkcji poprzez oddziaływanie na układ naczyniowy, poprawę dopływu utlenowanej krwi i substancji odżywczych oraz usuwanie metabolitów. Poprawia warunki do procesów gojenia.

Wykorzystanie magnetoterapie

W zapaleniu stawów kręgosłupa chodzi przede wszystkim o  Chorobę Bechterewa, czyli specyficzne zapalne schorzenie kręgosłupa z zaburzeniem układu odpornościowego i stawów międzykręgowych, które ma długotrwały i stopniowo pogarszający się przebieg. Prowadzi do wyraźnego ograniczenia ruchomości, której towarzyszy dotkliwy ból.

Reumatoidalne zapalenie stawów kręgosłupa to choroba kręgosłupa, która charakteryzuje się zapaleniem struktur stawowych, powstaniem tkanki ziarninowej, niszczeniem chrząstki, poluźnieniem więzadeł lub bliznowaceniem. 

Z punktu widzenia terapii ważna jest zmiana środowiska życia i trybu życia, rehabilitacja,leczenie sanatoryjne oraz leki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. 

Dla magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag zapalenie stawów kręgosłupa jest jednym z podstawowych wskazań. Pacjentom pomaga przede wszystkim działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i gojące. Magnetoterapia pomaga w schorzeniach przewlekłych poprawiać ruchomość i spowalniać kolejne uszkodzenia stawów, przynosi ogólną ulgę w bólu.

Aplikacje magnetoterapii

Łagodzimy ból niskimi częstotliwościami 4-6 Hz a następnie łączymy z programami regenerującymi 25 - 50 Hz. Odpowiedni aplikator wybieramy adekwatnie do miejsca bólu - najczęściej solenoid na małe stawy i duży, płaski lub stołowy aplikator na kręgosłup.

Magnetoterapia w zapaleniu stawów kręgosłupa. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zapalenie stawów kręgosłupa? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.