Zwyrodnienia (artroza) kręgosłupa

Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka zwyrodnień kręgosłupa: programy wykorzystywane przy degeneratywnych zmianach w kręgach i dyskach międzykręgowych z ewentualnym uciskiem nerwów korzeniowych.

 

 

Cel aplikacji magnetoterapii

W zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa celem aplikacji jest łagodzenie bólu, rozluźnianie przykurczów mięśni i poprawa ruchomości kręgosłupa.

Wykorzystanie magnetoterapie

W wypadku artrozy kręgosłupa  aplikujemy skrócony program nr 3 – artrozy stawów, kiedy krótszy czas ekspozycji stosujemy codziennie. W trybie klinicznym dodaliśmy częstotliwość do 50 Hz do intensywniejszej stymulacji gojenia. Program stosujemy zazwyczaj po wcześniejszym złagodzeniu bólu programem nr 1 i dążymy do frekwencji regenerujących.
Poprzez działanie przeciwbólowe i spazmolityczne staramy się osiągnąć rozluźnienie bolesnych przykurczy mięśni i blokad. Działanie przeciobrzękowe magnetoterapii pulsacyjnej marki Biomag łagodzi obrzęki dysków międzykręgowych i sąsiednich tkanek, co zmniejsza ucisk nerwów korzeniowych. W wyniku uzyskujemy rozluźnienie kręgów i poprawę ruchomości. Aplikacje mogą poprzedzać ćwiczenia rehabilitacyjne.

Magnetoterapia a zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupay? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.