Borelioza

Borelioza i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka programu "borelioza": borelioza to choroba z naturalną ogniskowością. Wywołuje ją spirochet należący do krętków Borrelia burgdorferi. Przebiega w trzech stadiach. Przenosicielem choroby są najczęściej kleszcze lub inne owady kłujące. Chorobą można się zarazić praktycznie wszędzie ze względu na częste występowanie kleszczy. 

Leczenie choroby polega na antybiotykoterapii, ale ważna jest wczesna diagnostyka i rozpoczęcie leczenia. W zaawansowanych stadiach choroby również po antybiotykoterapii utrzymuje się wiele problemów klinicznych, które mogą przechodzić w stany przewlekłe i tutaj ważne jest dalsze leczenie objawowe i długofalowa rehabilitacja.

Wykorzystanie magnetoterapii

W przypadku boreliozy magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag to odpowiednia metoda do długotrwałej opieki w przypadku przewlekłych następstw przebytego zakażenia. Może mieć pozytywny wpływ na wiele zaburzeń stawów, poprawić ruchomość, złagodzić ból, zmniejszyć przebieg procesów zapalnych, wspomóc ich gojenie oraz poprzez ogólne działanie immunostymulacyjne zmniejszyć progresję zaburzeń klinicznych. Zalecamy aplikacje na poszczególne bolesne stawy i głównie długotrwałą aplikację na obszar całego kręgosłupa i głowy.

Aplikacje magnetoterapii

Stosujemy programy w częstotliwościach w zakresie 10-50 Hz z przewagą działania wazodylatacyjnego i gojącego. Odpowiedni jest solenoid na głowę i płaski aplikator na okolice kręgosłupa.

Magnetoterapia w boreliozie

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w przypadku boreliozy? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.