Choroba Alzheimera (tzw. Alzheimer)

Choroba Alzheimera i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Opis choroby Alzheimera (tzw. Alzheimera): neurodegeneracyjna choroba mózgu, w czasie której stopniowo dochodzi do demencji. Choroba prowadzi do rozpadu włókien nerwowych, komórek nerwowych i zmiany czynności mózgu w zakresie substancji ze względu na odkładanie się patologicznych białek. Prowadzi do zaniku tkanki mózgowej, powstawania beta-amyloidu, tworzenia płytek, ubytku acetylocholiny, jałowego zapalenia i wskutek oddziaływania wolnych rodników dochodzi do zanikania neuronów. Aktualnie leczenie koncentruje się bardziej na spowolnieniu procesu chorobowego i poprawie metabolizmu mózgu, leczeniu hormonalnym, stosowaniu inhibitorów acetylocholinoesterazy i podawaniu substancji o działaniu przeciwzapalnym oraz uzupełniająco również przeciwutleniającym. 

Wykorzystanie magnetoterapii

Do leczenia uzupełniającego choroby Alzheimera należy również rehabilitacja, w ramach której można zastosować pulsacyjną magnetoterapię o niskiej częstotliwości, która poprzez rozszerzenie naczyń i działanie przeciwzapalne poprawia dopływ tlenu i składników odżywczych do centralnego układu nerwowego. Przyczynia się do spowolnienia postępu choroby i stabilizacji stanu zdrowia. Wyższe częstotliwości stymulacyjne prowadzą bezpośrednio do stymulacji aktywności nerwowej.

Aplikacje magnetoterapii

Codzienne programy w zakresie 2-25 i 50-81 Hz o działaniu wazodylatacyjnym i stymulacyjnym. Odpowiedni jest solenoid na głowę i płaski aplikator na okolice kręgosłupa.

Magnetoterapia w chorobie Alzheimera

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w chorobie Alzheimera? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.