Choroby reumatyczne (reumatoidalne zapalenie stawów)

Choroby reumatyczne i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka programu "Reumatyzm". Do najczęstszych chorób reumatycznych zajmujących stawy należy reumatoidalne zapalenie stawów, choroba Bechterewa i łuszczycowe zapalenie stawów. Dokładna przyczyna choroby nie jest znana, ale głównym szkodliwym mechanizmem jest przewlekłe niezakaźne zapalenie wewnątrzstawowe, proces autoimmunologiczny, w którym układ odpornościowy atakuje i niszczy własne tkanki. Jego objawem jest obrzęk, uczucie gorąca, wrażliwość w dotyku, bolesność i zmniejszona funkcjonalność. Po pewnym czasie zapalenie przechodzi w destrukcję i zniekształcenie stawu czyli zmiany reumatyczne.

Reumatyzm - (reumatoidalne zapalenie stawów) to ogólnoukładowa przewlekła zapalna choroba tkanki łącznej, która charakteryzuje się zapaleniem struktur stawowych, powstaniem tkanki ziarninowej, niszczeniem chrząstki, poluźnieniem więzadeł lub bliznowaceniem. W cięższych przypadkach mogą powstać zmiany patologiczne również na innych narządach. Choroba dotyka częściej kobiety w średnim wieku. Manifestuje się bolesnością, uczuciem sztywności porannej, obrzękiem drobnych stawów rąk lub innych stawów.
Najczęściej zapalenie dotyczy małych stawów ręki, nadgarstka i kostki, ale również biodra i kolana. 

Chorobie Bechterewa (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa) ma charakter przewlekłego zapalenia zajmującego głównie stawy krzyżowo-biodrowe i krzyżowo-lędźwiowe, z postępującym zesztywnianiem do unieruchomienia kręgosłupa.

Z punktu widzenia terapii reumatycznych ważna jest zmiana trybu życia, rehabilitacja, leczenie sanatoryjne oraz leki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. 

Wykorzystanie magnetoterapii

Reumatyzm jest jednym z podstawowych wskazań do zastosowania magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag. Zaletą jest jej działanie analgetyczne, przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i gojące. W zaburzeniach przewlekłych magnetoterapia wspomaga poprawę ruchomości i hamuje dalsze uszkodzenie stawów oraz przynosi ogólną ulgę od bólu.

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku reumatyzmu w pierwszej kolejności łagodzimy ból, stosując niskie częstotliwości (4-6 Hz), a po złagodzeniu bólu kombinujemy z programami regeneracyjnymi 25-50 Hz. Odpowiedni aplikator należy wybrać w zależności od lokalizacji schorzenia. Najczęściej solenoid na małe stawy i duży płaski bądź poduszkowy na kręgosłup.

Magnetoterapia a reumatyzm (reumatoidalne zapalenie stawów). Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na reumatyzm? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.