Dna moczanowa

Dna moczanowa i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka programu "Dna moczanowa": dna moczanowa to przewlekła choroba metaboliczna – zaburzenie przemiany materii, w którym wyniki badań krwi wskazują na podwyższone wartości kwasu moczowego. Kwas moczowy i kryształy jego soli gromadzą się zwłaszcza w mało ukrwionych tkankach, np. w chrząstkach stawowych, w okolicach stawów, ścięgien, a także w nerkach itp. Kryształki wywołują reakcję zapalną, która objawia się bólami, zaczerwienieniem, obrzękiem. Następnie dochodzi do zmian artretycznych, które mogą prowadzić do zniekształcenia i ograniczenia ruchomości stawów lub do uszkodzenia funkcji nerek. 

Poza specjalną dietą z niewielką zawartością nukleoprotein i lekami obniżającymi tworzenie się kwasu moczowego oraz lekami przyspieszającymi jego wydalanie odpowiednia jest każda metoda terapeutyczna oddziałująca na dnę, która poprawia obieg krwi w zajętych stawach oraz w tkankach i działa przeciwzapalnie a także przeciwbólowo. 

Wykorzystanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag spełnia wyżej wymienione wymogi i może stanowić dla chorych cierpiących na dnę moczanową ważną pomoc, która pozwala zapobiegać ostrym stanom i ogranicza uszkadzanie zajętych tkanek.

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku dny aplikujemy w celu złagodzenia bólu kilkakrotnie na dzień częstotliwości 4-10 Hz, a w celu doleczenia i utrzymania dobrego stanu 10-50 Hz.

Magnetoterapia w dnie moczanowiej. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na dnę moczanową? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.