Łuszczyca

Łuszczyca i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka programu "łuszczyca": łuszczyca to jedno z najczęstszych niezakaźnych schorzeń skórnych, które dotyka przede wszystkim skórę (najczęściej na łokciach, kolanach, nogach i tułowiu, pachwinach, narządach płciowych, skórze głowy), ale zajmuje również paznokcie i stawy. W łuszczycy komórki skóry namnażają się znacznie bardziej niż w prawidłowych stanach, co powoduje nieustanne pojawianie się wykwitów i łuszczenie się chorego obszaru. Zajęcie stawów – łuszczycowe zapalenie stawów – jest podobne do  reumatoidalnego zapalenia stawów, a zmiany zapalne prowadzą do zniekształcenia i zwyrodnienia stawu. 

Dokładna przyczyna powstawania łuszczycy nie jest znana, ale do choroby przyczynia się wiele czynników, np. predyspozycje dziedziczne, mechanizmy autoimmunologiczne, czynniki zewnętrzne (stres, infekcja, zranienie, nieprawidłowa czynność wątroby, niektóre leki, wpływy hormonalne itp.). 

W przypadku mniej poważnych postaci łuszczycy stosuje się przede wszystkim leczenie miejscowe (smoła węglowa, kortykosteroidy, retinoidy, leki keratolityczne, alternatywnie również sól z Morza Martwego itp.). W przypadku ciężkich postaci wdraża się leczenie układowe (metotreksat, cyklosporyna i retinoidy). Do nowoczesnych metod należy leczenie biologiczne z celowanym działaniem na mechanizmy odpornościowe oraz fotochemioterapia (PUVA), której efekt wynika ze skojarzonego działania psoralenu i składnika UVA promieniowania ultrafioletowego. 

Poprawę przynosi wsparcie oczyszczenia i detoksykacja organizmu,  która daje ulgę wątrobie, nerkom, skórze i jelitom podczas usuwania zbędnych substancji oraz metabolitów z organizmu. 

Wykorzystanie magnetoterapii

W przypadku łuszczycy zastosowanie pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości marki Biomag jest odpowiednie zarówno w fazie objawów skórnych, jak i w objawach stawowych. Wykorzystuje się tu działanie przeciwzapalne, gojące, uspokajające, łagodzące świąd, immunostymulacyjne i detoksykacyjne. Magnetoterapię stosujemy zarówno w okresie aktywności objawów skórnych, jak i w okresie remisji w celu utrzymania stanu i zapobiegnięcia pogorszeniu się choroby. Poza przykładaniem aplikatora na chore miejsca odpowiednia jest aplikacja na obszar wątroby i brzucha w celu wsparcia funkcji detoksykacyjnych i metabolicznych wątroby oraz w celu poprawy trawienia i wchłaniania. Aplikujemy powtórnie, właściwie przez całe życie, w zależności od rozwoju i przebiegu choroby.

Aplikacje magnetoterapii

Magnetoterapię aplikujemy długofalowo i regularnie na zajętą skórę 2-25 Hz i w celu poprawy detoksykacji na obszar brzucha i wątroby częstotliwości 65-81 Hz. Uzupełnienie stanowi włączenie do napojów wody zmodyfikowanej przy użyciu programu nr 31. Odpowiednie są duże płaskie aplikatory i solenoid.

Magnetoterapia w łuszczycy

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na łuszczycę? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.