Metabolizm

Metabolizm i detoksykacja organizmu za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka programu "metabolizm": poprawa przemiany materii i mikrokrążenia w tkankach prowadzi do wypłukania metabolitów (detoksykacji) i stymulacji procesów gojenia. Udowodniono przyspieszenie gojenia i regeneracji po aplikacjach magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości w przypadku kości i tkanek miękkich. Wyjaśnia się to przez niespecyficzne podrażnienie błony cytoplazmatycznej, gdzie dochodzi do aktywacji łańcucha metabolicznego, którego kluczowym punktem jest zmiana proporcji cAMP/cGMP, a ponadto zwiększenie aktywacji osteoklastów w przypadku gojenia kości. 

Magnetoterapia istotnie przyspiesza gojenie, aktywuje tworzenie nowej tkanki (szybka odbudowa tkanki kostnej i zwapnienia) oraz prowadzi do zwiększenia wrażliwości na parathormon. Dlatego jest wykorzystywana do przyspieszenia gojenia złamań, pseudoartroz (stawów rzekomych), do umocowania poluzowanych i bolesnych endoprotez. 

Wykorzystanie magnetoterapii

Pod wpływem magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości zwiększa się stężenie proteoglikanów w chrząstce do 22% (wg doktora Chvojky), co pozwala na gojenie i regenerację chrząstki, która w innych przypadkach trudno i w ograniczonym stopniu poddaje się leczeniu. Przyspieszenie gojenia wykazano nie tylko dla kości, ale również dla tkanek miękkich. Urządzenia serii Biomag® mają korzystny wpływ na zapalenia jałowe (choroby reumatyczne) oraz zapalenia spowodowane przez drobnoustroje, a także ich gojenie. Indukują zwiększoną aktywność fagocytarną, w tym produkcję nadtlenku, który zwalcza florę drobnoustrojów, ale może być także źródłem przejściowego pogorszenia się stanu, np. stanów reumatycznych w trakcie pierwszych aplikacji. Następująca aktywacja dysmutazy ponadtlenkowej prowadzi do uspokojenia i pojawienia się zmian o charakterze gojącym. Zwłaszcza dobre wyniki osiąga się w zespołach korzeniowych (radikularnych) i pseudokorzeniowych (rwa kulszowa, ucisk nerów z różnych przyczyn). Działanie gojące i regeneracyjne stanowi sumę innych efektów częściowych i wspiera naturalną zdolność organizmu do gojenia i regeneracji.

Aplikacje magnetoterapii

By poprawić metabolizm magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości marki Biomag w zakresie częstotliwości 36-44 Hz aplikujemy miejscowo na części ciała, w których doszło do zaburzenia. Według potrzeby łączymy z programami dedykowanymi poszczególnym diagnozom.

Magnetoterapia a poprawa metabolizmu. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii, by poprawić metabolizm? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.